Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 06. 04. 2014 R.

1. Za tydzień Niedziela Palmowa, otwierająca okres Wielkiego Tygodnia, w którym uobecnia się męka, śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Tą niedzielą rozpoczynamy czas najważniejszych wydarzeń w roku liturgicznym. Na początku liturgii zostaną poświęcone palmy, które przypominają nam uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Przed sumą procesja z palmami wewnątrz Bazyliki.

2. W przyszłą niedzielę obchody Światowego Dnia Młodzieży.

3. Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:oo.

4. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:00. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 9:30, 15:30 i 18:30, dla dzieci o godz. 17:00. Młodzież zapraszamy na akademicką Drogę Krzyżową..

5. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:oo.

6. W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu z Mszą św. o północy. Rozpoczęcie o godz. 21:oo.

7. Legion Maryi zaprasza na spotkanie w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18:oo.

8. Parafialny Zespół Caritas w kruchcie Bazyliki zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na paczki świąteczne dla rodzin biednych i wielodzietnych. Umiejmy pomóc, aby w święta w naszej parafii nie było ludzi głodnych, aby również biedni przeżyli godnie nadchodzące święta wielkanocne. Caritas również rozprowadza: świece, kartki świąteczne i baranki. Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich.

9. Z całego serca dziękujemy za ofiary składane na figurę św. Andrzeja Boboli i inne potrzeby naszej parafii. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10. Pielgrzymkę do Gniezna organizujemy w dniu 28 kwietnia. Podczas uroczystej sumy zostaną przekazanie dla naszej parafii relikwie św. Wojciecha. Koszt wyjazdu z obiadem 70 zł. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Zbliżamy się do końca Wielkiego Postu. Czy mamy w sobie życie Boże? Czy może panuje w nas jeszcze śmierć spowodowana przez nasze grzechy? Czyńmy pokutę! Powstańmy z martwych!. Dziś niedziela adoracyjna. Klęknijmy przed Panem i Jemu zawierzmy naszą teraźniejszość i przyszłość.