Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO - 12.01.2014 R.

1. W niedzielę Chrztu Pańskiego mocniej uświadamiamy sobie zobowiązania, które wynikają z przyjętego Sakramentu Chrztu. Chrzest jest dla nas „otwarciem nieba i zasłuchaniem się w głos Ojca słyszany z nieba: To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. Zadaniem każdego i każdej nas jest budowanie wiary na fundamencie sakramentu chrztu św.

2. W tym tygodniu w piątek wspominamy św. Antoniego Opata.

3. Msza św. o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:00.

4. Dnia 17. stycznia, tj. w piątek, przypada Dzień Judaizmu w Kościele katolickim.

5. W sobotę , tj. 18 stycznia br., rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijan i potrwa do 25 stycznia br. Program modlitw wywieszony jest w gablocie.

6. Trwa wizyta duszpasterska, kolęda. Jest to spotkanie duszpasterzy z parafianami, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego prosimy, o ile to możliwe, aby na kolędzie byli obecni wszyscy domownicy. Uprzejmie informujemy, że ofiary kolędowe zgodnie z dekretem ks. arcybiskupa metropolity przeznaczone są: w 1/3 na cele Archidiecezji, 1/3 na cele parafii i 1/3 dla kapłanów odbywających kolędę. Program kolędy wywieszony jest w gablocie (tu przeczytać program).

7. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego po Mszy ś. o godz. 15:00. Zapraszamy do rozważania zbawczej męki naszego Zbawiciela.

8. Kalendarze parafialne na rok 2014 można jeszcze nabywać w zakrystii.

9. Parafialny Zespół Caritas w ostatnią niedzielę zebrał do puszek kwotę 658 zł. Za przekazaną pomoc, za ofiary kolędowe i składane na potrzeby naszej parafii serdecznie dziękujemy.

10. Jasełka w wykonaniu kleryków Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego będą przedstawione w naszej Bazylice w przyszłą niedzielę, tj. 19 stycznia po Mszy św. o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, szczególnie młodzież i dorosłych.

11. W dniu 27. stycznia zapraszamy na sympozjum nt. „Błogosławiony Jan Paweł II – pamięć i wdzięczność na Pomorzu Zachodnim”. Sympozjum odbędzie się na Wydziale Teologicznym US, ul. Papieża Pawła VI nr 2 w godz. od 9:00 – 13:30. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza z wprowadzeniem relikwii i poświęceniem figury św. Stanisława BM będzie w naszej Bazylice w tym dniu o godz. 15:00. Już dziś zapraszamy do uczestnictwa w tej wyjątkowej uroczystości.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Chrzest odnawia człowieka. To oblubieńcze działanie musi być przez człowieka każdego dnia odnawiane i odtwarzane na nowo, niech zatem Boże błogosławieństwo umocni nas w tym świadczeniu.