Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 20.10.2013 R.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – bł. Jakuba Strzemię, biskupa; we wtorek – bł. Jana Pawła II (po każdej Mszy św. będzie można oddać cześć jego relikwiom).

2. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Niech ta modlitwa różańcowa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w pomnażaniu dobra. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, dla dorosłych codziennie o godz. 17:30.

3. W ostatnią niedzielę za cegiełki zebraliśmy kwotę 1.545 zł. Całość przeznaczyłem na spłatę tablicy „Matki Życia”. Na Dzieło Nowego Tysiąclecia młodzież i członkowie Rady Parafialnej łącznie zebrali kwotę 1.390 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na dzieła ogólnokościelne i parafialne. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

4. Kalendarze parafialne na rok 2014 można nabywać w zakrystii i biurze parafialnym. Cena kalendarza wynosi 10 zł.

5. Dziś przeżywamy Niedzielę Misyjną. W naszej parafii gościmy Ks. prałata Antoniego Hej, który w Brześciu buduje kościół. Naszymi ofiarami na tacę wspieramy trud budowy tej świątyni.

6. Na ławkach rozłożone są kartki na wypominki. Wypominki składamy w kopertach na tacę, w zakrystii lub w biurze parafialnym. Za wiernych polecanych w wypominkach modlimy się przez cały listopad od godz. 17:00 – 18:00, w niedzielę i święta 15 minut przed sumą.. W każdy drugi wtorek miesiąca sprawujemy w ich intencji Mszę św.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.

Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w świadczeniu o Chrystusie, abyśmy trwając z Nim w jedności, postępowali włóce u Boga i u ludzi.