Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 28.04.2013 R.

1. W środę, 1 maja, rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Począwszy od tego dnia zapraszamy codzienne na nabożeństwo majowe do Bazyliki na godz. 17:30 oraz śpiew pieśni maryjnych przy figurze Matki Bożej Królowej na zewnątrz Bazyliki o godz. 20:30. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach. W tym dniu przypada II rocznica beatyfikacji papieża Jana Pawła II. Po apelu zapalimy znicze przy stacjach wystawy: „Droga świętości bł. Jana Pawła II”.

2. Od 1 – 4 maja w naszej Bazylice trwać będzie Jerycho modlitewne w godz. od 7:oo – 21:oo.

3. W pierwszą środę po Mszy św. o godz. 18:oo do szczególnej modlitwy zapraszamy członków Kół Żywego Różańca.

4. Msza św. w intencji świętych i licznych powołań, szczególnie z naszej rodziny parafialnej w pierwszy czwartek o godz. 18:oo. W tym dniu zapraszamy do modlitwy w intencji ks. abp. Zygmunta Kamińskiego w III rocznicę jego śmierci również o godz. 18:oo.

5. W najbliższy piątek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W naszej Bazylice Msze św. według porządku niedzielnego. Niech nasza obecność na Mszy św. i wspólna modlitwa będzie wyrazem wiary i miłości do Matki Ojczyzny. Spowiedź św. podczas wszystkich Mszy św.

6. W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych w ich domach od godz. 9:oo. Po Mszy św. o godz. 15:oo spotkanie członków Kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic w sali katechetycznej. Po Mszy św. o godz. 18:oo zapraszamy na różaniec fatimski, wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i innych.

7. W tym tygodniu w liturgii czcimy także: w poniedziałek - św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i doktora Kościoła, Patronkę Europy; w czwartek – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę – św. Floriana, męczennika.

8. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii serdecznie dziękujemy. Naszą wdzięczność wyrażamy w modlitwie.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Przez sakrament Ciała i Krwi naszego Pana , w którym uczestniczyliśmy, Bóg uczynił nas na nowo uczestnikami swojej natury, a teraz pragnie nam błogosławić, byśmy żyli zgodnie z otrzymanym obdarowaniem.