Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA WIELKANOC - 31.03.2013 R.

1. Z racji świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy sobie wszyscy, abyśmy, trwając we wspólnocie Kościoła, byli ludźmi światłości i nadziei pokonującej wszelki smutek i rozpacz. Źródłem tej nadziei jest zmartwychwstanie Chrystusa. Życzę Wam, Kochani Parafianie i Goście, radości! Radości, która jest darem Chrystusa zmartwychwstałego. Życzę tej radości, o której Chrystus mówił w Wieczerniku, w czasie ostatnie Wieczerzy ,”aby radość moja była w was i aby radość wasza była pełna”. Życzę radości, która przejawia się w szczęściu wewnętrznym, w pokoju serca i w mocy.

2. Jutro Wielkanocny Poniedziałek. Tradycyjnie w ten dzień składamy ofiary w połowie na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Nasze ofiary wspierające katolickie uczenie są wyrazem wdzięczności za służbę Uniwersytetu Bogu i Ojczyźnie.

3. Składam serdecznie podziękowanie moim współbraciom w kapłańskie za ofiarną posługę,
    w sposób szczególny za posługę konfesjonału w Wielkim Poście i w czasie Świętego Triduum. Dziękuję Ks. Zbigniewowi za piękną oprawę muzyczną wraz z chórem i klerykami. Ks. Stanisławowi za wykonanie ciemnicy wraz z lektorami, Ks. Dariuszowi i diakonowi Pawłowi wraz z p. Anią i Moniką za wykonanie Bożego Grobu i dekorację kościoła. Dziękuję Radzie Parafialnej za pomoc i czynny udział. Dziękuję służbie liturgicznej pod kierownictwem Ks. Stanisława za organizację liturgii. Dziękuję p. Zdzisławie, p. Andrzejowi i Franciszkowi za przygotowanie bazyliki na święta. Dziękuję Wam umiłowani siostry i bracia za udział w liturgii i tworzenie świętego zgromadzenia

4. W tym szczególnym dniu z całego serca dziękuję parafianom i przyjaciołom za zaangażowanie i fundacje, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Chrystusowego Kościoła. Prowadzimy renowację drogi krzyżowej. Zostały już odrestaurowanie 4 stacje: I ufundowała p. Grażyna Lebdowicz, II – ze składek parafian, III – p. Wiesława Machejko, XII – p. Bronisław Tupikowski, Już są zarezerwowane stacje: IV. V, VI i XIV. Pozostały stacje: VII, VIII, IX, X, XI i XIII. W wykonaniu są figurki czterech ewangelistów: św. Mateusza funduje rada parafialna, św. Marka - p. Wiktor Rzeuski, św. Łukasza – chór parafialny, pozostaje św. Jan. Chętnych prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

5. Parafialny Caritas oprócz bieżącej pomocy przekazał na święta wielkanocne 70 paczek świąteczne, w tym 40 rodzinom wielodzietnym i 30 osobom samotnym. Pani Teresie Kobus, Mirosławie Księżpolskiej, Irenie Wojciechowskiej i całemu Zespołowi Caritas serdecznie dziękuję za posługę na rzecz biednych, Wam umiłowani parafianie za świadczoną pomoc.

6. Jerycho Różańcowe w naszej Bazylice trwać będzie od 1 – 4. kwietnia w godz. od 7:oo do 21:oo. Zapraszamy do adoracji i modlitwy.

7. Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w I czwartek o godz. 18:oo

8. W I piątek przez cały dzień adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św.

9. W pierwszą sobotę od godz. 9:oo odwiedzimy chorych w ich domach. Diakon Paweł, który odbywa praktykę w naszej parafii przyjmie święcenia kapłańskie w Bazylice Archikatedralnej w sobotę o godz.10:oo Również w pierwszą sobotę Msza św. Kół Żywego Różańca i spotkanie z wymianą tajemnic różańcowych o godz. 15:oo. Po Mszy św. godz.. 18:oo różaniec fatimski, wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

10. Z całego serca dziękujemy za każdą pomoc na rzecz Bazyliki i potrzeb naszej wspólnoty parafialnej.

11. W przyszłą niedzielę Kościół Katolicki obchodzi święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przesz Jana Pawła II. Zapraszamy codziennie na nowennę do Miłosierdzia Bożego na godz. 15:oo. Wypraszajmy Boże miłosierdzie dla każdego potrzebującego.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech Bóg nas umocni swoim błogosławieństwem, abyśmy z radością świadczyli, że Chrystus prawdziwie zmartwychwstał.