Dziś sobota , 27 kwietnia 2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 21.10.2012 R.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele powszechnym Tydzień modlitwy w intencji Misji. W przyszłą niedzielę sumę odprawi ks. Antoni Hej z Białorusi, który buduje nowy kościół. Naszymi ofiarami do puszek będziemy wspierali dzieła misyjne Kościoła.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – bł. Jana Pawła II, papieża. Dziś i jutro po każdej Mszy św. możemy oddać cześć jego relikwiom, prosząc o wstawiennictwo u Boga.

3. Zapraszamy na różaniec dzieci od poniedziałku do piątku na godz. 17:oo; różaniec dla wszystkich codziennie o godz. 17:3o. Różaniec odmawiamy w obecności relikwii Dzieci Fatimskich: bł. Hiacynty i bł. Franciszka.

4. Msza św. w intencji Ojczyzny i ludzi pracy w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. będzie można oddać cześć relikwiom bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

5. Na stoliku pod chórem wyłożone są karty na wypominki. Karty wspominkowe wraz z ofiarami składamy w kopertach na tacę, w zakrystii lub biurze parafialnym. Za zamarłych polecanych w wypominkach modlimy się przez cały listopad od godz. 17:30 – 18:oo, w niedziele i uroczystości 15 min przed sumą oraz w każdy drugi wtorek miesiąca odprawiamy Mszę św.

6. Dziś po każdej Mszy św. kapłani rozprowadzają cegiełki z przeznaczeniem na relikwiarz Dzieci Fatimskich. Na miarę osobistych możliwości wspierajmy parafialne dzieła.

7. Z serca dziękujemy za ofiary składane na potrzeby AWSD i naszej parafii. Dziękujemy za trud utrzymania czystości w Bazylice.

8. W ostatnią niedzielę członkowie Rady Parafialnej i młodzież zebrali na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia, żywy pomnik bł. Jana Pawła II kwotę 1.538,70 zł. Za złożone ofiary z serca dziękujemy.

9. W najbliższy piątek i sobotę będzie można przekazać makulaturę na misje do pojemników obok Bazyliki.

10. Osoby dorosłe zainteresowanie przygotowaniem do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie po Mszy św. o godz. 18:oo.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku pod chórem.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Zostaliśmy dziś pouczeni przez Jezusa i nakarmieni Jego Ciałem. Idźmy z radością i mocą do naszych domów i starajmy się już teraz o królestwo niebieskie, a wszystko inne będzie nam dodane. W tym duchu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.