Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 14.10.2012 R.

1.      Msza św. sprawowana we wspólnocie Kościoła jest wspaniałą szkołą życia religijnego. W tej szkole sam Chrystus jest Nauczycielem, który dzięki swej miłości ofiaruje się nam każdego dnia w czasie Eucharystii. Karmi nas swoim słowem i Chlebem życia, które dają nam siłę potrzebną w pielgrzymce życia do domu Ojca. Nie lekceważmy tego wielkiego daru.

2.  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła; we wtorek – św. Jadwigę Śląską; w środę – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w czwartek – św. Łukasza Ewangelistę; w sobotę – św. Jana Kantego, kapłana.

3. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy na różaniec dzieci od poniedziałku do piątku na godz. 17:oo; różaniec dla wszystkich codziennie o godz. 17:3o.  Od wczoraj  w naszej Bazylice są obecni w  swoich relikwiach Dzieci Fatimskie: bł. Hiacynta i bł. Franciszek. Wszystkim, którzy wzięli udział we wprowadzeniu relikwii Dzieci Fatimskich z serca dziękujemy.

4. Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. koncert chóralny w wykonaniu: Szczecińskiego Chóru Chłopięcego ”Słowiki” oraz Chóru Chłopięco – Męskiego z Bratysławy(Słowacja) Serdecznie zapraszamy.

5.  W naszej Bazylice odbędzie się VII dzień Nowenny w Roku Wiary. Rozpoczęcie w piątek o godz. 15:oo. (program do odczytania)  Wszystkich parafian do uczestnictwa zapraszamy.

6. Na ławkach wyłożone są karty na wypominki. Karty wspominkowe wraz z ofiarami składamy w kopertach na tacę, w zakrystii lub biurze parafialnym..

7.  W ostatnią niedzielę Parafialny Zespół Caritas zebrał do puszek kwotę 515 zł. Za złożone ofiary z serca dziękujemy.

8. Dziękujemy osobom, które złożyły swoje ofiary na relikwiarz Dzieci Fatimskich. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby AWSD i naszej parafii. Dziękujemy za trud utrzymania czystości w Bazylice.

9.  Dziś obchodzimy XII Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami wspieramy żywy pomnik bł. Jana Pawła II. W związku ze zbiórką na Dzieło Nowego Tysiąclecia, cegiełki będziemy rozprowadzali w przyszłą niedzielę.

10. Dziś obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Polecajmy Najlepszemu Bogu naszych nauczycieli, wychowawców, katechetów i pedagogów.

11. Osoby dorosłe zainteresowanie przygotowaniem do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie po Mszy św. o godz. 18:oo.

12.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Człowiek gubi się często wśród zawiłości dróg, ilości skrzyżowań i rozmaitości rozwiązań. Niech w szukaniu właściwej drogi towarzyszy nam moc Boga ukryta w Jego błogosławieństwie.