Dziś sobota , 27 kwietnia 2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 07.10.2012 R.

1. Stajemy przy ołtarzu Pańskim jako wspólnota miłości, aby poprzez Eucharystię jeszcze bardziej zjednoczyć się z Chrystusem. Umocnieni ucztą miłości i jedności starajmy się w ciągu nadchodzącego tygodnia podejmować wysiłek, aby przezwyciężyć wszystko, co jest przeszkodą na drodze zjednoczenia z Bogiem.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – bł. Wincentego Kadłubka, biskupa; w sobotę – bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. We wtorek możemy oddać cześć relikwiom bł. Wincentego Kadłubka.

3. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy na różaniec dzieci od poniedziałku do piątku na godz. 17:oo; różaniec dla wszystkich codziennie o godz. 17:oo.

4. Uroczyste rozpoczęcie Roku Wiary w naszej Bazylice w czwartek o godz. 15:oo i 18:oo.

5. Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość oddania czci relikwiom św. Joanny Beretty Mola.

6. Całonocna adoracja z Mszą św. o północy w najbliższy piątek, rozpoczęcie o godz. 21:oo.

7. W najbliższą sobotę ks. proboszcz odwiedzi chorych w ich domach od godz. 9:oo.

8. Przed amboną wystawiony jest projekt relikwiarza Dzieci Fatimskich. Kto by chciał mieć osobisty udział w fundacji relikwiarza, może swoją ofiarę złożyć w kopercie lub w zakrystii.

9. W najbliższą sobotę: nowenna, Msza św. z wniesieniem relikwii Dzieci Fatimskich o godz. 18:oo. Po Mszy św. procesja różańcowa ulicami: Bogurodzicy, św. Wojciecha, Jagiellońską, Rayskiego, pl. Grunwaldzkim, al. Papieża Jana Pawła II, pl. Armii Krajowej do figury bł. Jana Pawła II. Zakończenie Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Prosimy o udekorowane domów na trasie procesji.

10. Na ławkach wyłożone są koperty na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego. Ofiara złożona na potrzeby AWSD jest udziałem w kształceniu i wychowaniu przyszłych kapłanów.

11. Caritas naszej parafii zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla dzieci. Ofiara złożona jest znakiem, że pragnąc otrzymać dar miłosierdzia od Boga, miłosierdzie okazujemy potrzebującym.

12. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby AWSD jak i naszej parafii serdecznie dziękujemy. Dziękujemy za trud utrzymania czystości w Bazylice.

13. Osoby dorosłe zainteresowanie przygotowaniem do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie po Mszy św. o godz. 18:oo.

14. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili XII Dzień Papieski. Ofiary na ten cel będą zbierane w przyszłą niedzielę na ulicach i przed Bazyliką.

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

16. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech Bóg błogosławi nas, abyśmy w swoich rodzinach stawali się źródłem miłości i dobra, czerpiąc ze źródła, którym jest Eucharystia.