Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

ogłoszenia - X niedziela zwykła

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:oo procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Bazyliki, dziś po sumie. W czwartek na zakończenie oktawy o godz. 18:oo poświęcenie wianków sporządzonych z kwiatów i ziół leczniczych. Są one symbolem ludzkiej pracy, a jednocześnie utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom. Podczas święcenia ziół zanosimy modlitwy o opiekę nad polami i o dobre zbiory.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 19:30 procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej do pomnika Bł. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. Pójdziemy na apel w wigilię 25. rocznicy pobytu Bł. Jana Pawła w naszym mieście. Wszystkich zapraszamy do uczestnictwa. Mszy św. i procesji przewodniczył będzie ks. Adam Staszczak – Dziekan dekanatu Śródmieście.

3. W dniu 13 czerwca nie będzie u nas Procesji Fatimskiej. Wszyscy jedziemy na dziękczynienie za koronację figury MB Fatimskiej na Osiedle Słoneczne. Prosimy o zabranie wszystkich chorągwi i sztandaru ministranckiego. O godz. 17:30 będzie podstawiony autokar, prosimy o zapisy w zakrystii - koszt wyjazdu 10 zł. Autokar również nas przywiezie z powrotem.

4. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Barnabę Apostoła, w środę – św. Antoniego z Padwy, w czwartek bł. Michała Kozala, BM, w sobotę - Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

5. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17:30.

6. W ostatnią niedzielę na Centrum Bożej Opatrzności została zebrana kwota 1.303 zł. Za przekazane wsparcie dziękujemy .

7. Dziś po każdej Mszy św. kapłani rozprowadzają cegiełki i gwiazdy na potrzeby naszej parafii. Na miarę możliwości wspierajmy parafialne dzieła.

8. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i trud utrzymania czystości w Bazylice. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.