Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

ogłoszenia - IV niedziela wielkanocna

1. Kościół przeżywa dziś niedzielę Dobrego Pasterza. W ten sposób nawiązujemy do najstarszego w chrześcijańskiej ikonografii wizerunku Jezusa, przedstawiającego Go jako pasterza dźwigającego na swoich ramionach owcę, którą jest każdy z nas. Dziś również rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne. Włączmy się całym sercem w to wołanie Kościoła, aby Pan posłał nowych robotników do swojej winnicy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że istnieje ścisły związek między kapłaństwem a Eucharystią. Jeżeli zabraknie kapłanów, zabraknie Eucharystii, a jeżeli zabraknie Eucharystii, życie Kościoła może być zagrożone.

2. We wtorek, 1maja, rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Weźmy udział w nabożeństwach majowych ku czci Matki Bożej ze śpiewem Litanii Loretańskiej o godz. 17:30. Zapraszamy do śpiewu pieśni maryjnych przy figurze Matki Bożej Królowej na zewnątrz Bazyliki przez cały maj o godz. 20:30.

3. W czwartek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 19:30.

4. Od 1 maja godz. 19:oo rozpoczyna się trzydniowe Jerycho różańcowe. Jerycho trwa od godz. 7:oo do 21:oo.

5. W pierwszy piątek przez cały dzień możliwość spowiedzi św. Msza św. Stowarzyszenia MB Patronki Dobrej Śmierci o godz. 15:oo. Po Mszy św. wspólnotowa adoracja.

6. W pierwszą sobotę od godz. 9:oo odwiedzimy chorych w ich domach. Również w pierwszą sobotę Msza św. członków Kół Żywego Różańca o godz. 15:00. Po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej.

7. W I sobotę po Mszy św. o godz. 18:oo Różaniec Fatimski – wynagradzający. Zapraszamy do czuwania i modlitwy. Zakończenie o godz. 21:oo Apelem Jasnogórskim.

8. Z całego serca dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i trud utrzymania czystości w Bazylice. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.