Dziś piątek , 27 kwietnia 2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

ogłoszenia - V niedziela wielkanocna

1. Kolejna niedziela okresu wielkanocnego gromadzi nas wokół stołu słowa i Eucharystii. Kontynuujemy nasze spotkania ze Zmartwychwstałym, który pragnie, abyśmy poznając tajemnice Jego męki, śmierci i zmartwychwstania dojrzewali w wierze i przynosili dobre owoce.

2. Trwa maj, miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Codziennie zapraszamy na nabożeństwo majowe do Bazyliki o godz. 17:30 oraz na śpiew pieśni maryjnych i apel o godz. 20:30 przy figurze Matki Bożej Królowej.

3. W czwartek, piątek i sobotę przepadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje i w intencji krajów głodujących.

4. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – uroczystość św. Stanisława BM, Patrona Polski. W tym dniu przypada dzień imienin ks. Stanisława Szlijana. Zapraszamy na Mszę św. imieninową na godz. 18:oo.

5. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:oo przy relikwiach św. Joanny Beretty Mola – o świętość rodzin.

6. Ks. bp Marian Błażej Kruszyłowicz odprawi w naszej Bazylice Mszę św. w intencji żołnierzy Armii Krajowej w piątek, 11 maja o godz. 9:00. Zapraszamy do uczestnictwa.

7. Również w piątek zapraszamy na Mszę św. o godz. 15:oo członków Bractwa Krzyża Świętego. Po Mszy św. Droga Krzyżowa i krótkie spotkanie - zapraszamy.

8. Całonocna adoracja z Mszą św. o północy z piątku na sobotę, tj. z 11 na 12 maja. Zapraszamy do modlitwy, adoracji i uczestnictwa.

9. W sobotę, 12 maja na godz. 9:oo zapraszamy na Mszę św. w ramach IV Dnia Kaszubskiego w Szczecinie z liturgią słowa w języku kaszubskim.

10. Dziś po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla biednych, samotnych i rodzin wielodzietnych. Umiejmy się dzielić.

11. W przyszłą niedzielę zakupując cegiełki i gwiazdy będziemy wspierali potrzeby naszej parafii.

12. W przyszłą niedzielę, 13 maja przypada rocznica objawień w Fatimie. Zapraszamy na Nowennę, Mszę św. i Procesję Różańcową ulicami naszej parafii na o godz. 18:00.

13. Z całego serca dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i trud utrzymania czystości w Bazylice. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

15. Ks. Stanisławowi oraz wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.