Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

ogłoszenia - II niedziela wielkanocna

1. Tydzień po Niedzieli Zmartwychwstania zastanawiamy się nad kolejną tajemnicą wiary, jaką jest Boże miłosierdzie. Święto to ustanowił Papież Jan Paweł II, 30 kwietnia 2000 r. podczas Mszy św. kanonizacyjnej św. s. Faustyny Kowalskiej. Pochylając się nad tajemnicą Bożego Miłosierdzia, najpierw wniknijmy w nasze życie, zastanówmy się, jak my możemy stawać się świadkami tegoż miłosierdzia w naszych środowiskach?

2. Jezus powiedział do siostry Faustyny: „Jestem miłością i miłosierdziem samym”, prosząc ją, żeby ogłosiła to orędzie całemu światu. Pan Jezus wskazał s. Faustynie pięć sposobów, w jaki ludzie mogą wypraszać zbawienie dla siebie i całego świata: Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę przed obrazem Jezusa Miłosiernego, modlitwę w godzinie konania Chrystusa na krzyżu, zwaną Godziną Miłosierdzia (godz. 15:oo), obchodzenie święta Miłosierdzia i szerzenie czci Miłosierdzia Bożego modlitwą, słowem i czynem.

3. W czwartek , tj., 19 kwietnia, przypada 7. rocznica wyboru papieża Benedykta XVI. Niech Bóg go wspomaga i szczęśliwie zachowa na długie lata.

4. Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w najbliższy czwartek, tj. 19. kwietnia o godz. 18:oo.

5. Od przyszłej niedzieli rozpocznie się IV Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Kościół domem budowanym przez miłość”.

6. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i trud utrzymania czystości w Bazylice. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

7. Dziś po każdej Mszy św. kapłani rozprowadzają cegiełki gwiazdy. Na miarę możliwości wspierajmy parafialne dzieła.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

10. Dziś po każdej Mszy św. można ucałować relikwie św. s. Faustyny Kowalskiej, apostołki Miłosierdzia Bożego.