Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

ogłoszenia - II niedziela wielkiego postu

1. Przeżywamy już drugą niedzielę Wielkiego Postu.

2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w każdą niedzielę Wielkiego Postu GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym o godz. 17;:oo. W każdy piątek Wielkiego Postu dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Krzyżowa dla wszytkach o godz. 9:30; 15:30 i 18:30. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:oo i dla młodzieży o godz. 19:30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3. W najbliższą sobotę i niedzielę tj. 10 i 11 marca ks. biskup Marian Błażej Kruszyłowicz dokona wizytacji pasterskiej w naszej parafii. Wizytacja rozpocznie się Mszą św. w sobotę o godz. 15:oo. Na tę Mszę św. zapraszamy: członków Żywego Różańca, Nieustającego Różańca, Stowarzyszenia MB Patronki Dobrej Śmierci, Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa, Wszystkie Chóry, Zespół Młodzieżowy, Scholę Dziecięcą, ministrantów i lektorów. Po Mszy św. ks. biskup wygłosi przesłanie do zgromadzonych. Główna Msza św. będzie w niedzielę na sumie, podczas której zostaną uroczyście wniesione relikwie św. Joanny Beretty Moli i poświęcona jej figura. Podczas tej Mszy św. jako proboszcz złożę sprawozdanie z życia duchowego i stanu materialnego naszej parafii z ostatnich 5 lat. Ks. Biskup wygłosi słowo Boże na Mszy św. o godz. 10:30 oraz skieruje słowo do dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. O godz. 16:oo będzie spotkanie z Radą Parafialną, poradnictwem rodzinnym i pracownikami parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych wyjątkowych uroczystościach.

4. Dziś do godz.21:oo trwa Jerycho różańcowe.

5. Dziś po każdej Mszy św. Parafialny Zespól Caritas zbiera ofiary do puszek na pomoc dla biednych. Niech nasza jałmużna będzie dla nich pomocą.

6. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i trud utrzymania czystości w Bazylice. Wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

7. W najbliższą środę, tj. 7 marca przypada dzień imienin ks. Tomasza. Prosimy o modlitwę i zapraszamy na Mszę św. w intencji dostojnego solenizanta na godz. 18:oo.

8. Członków Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie w piątek na godz. 19:30.

9. Całonocna adoracja z Mszą ś o północy z piątku na sobotę. Rozpoczęcie o godz. 21:oo.

10. Zgodnie z dekretem ks. arcybiskupa ks. mgr Krzysztof Banach zmienia miejsce zamieszkania i od 10 marca będzie mieszkał przy parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Policach. Dziękujemy ks. Krzysztofowi za świadczoną pomoc duszpasterską w ciągu 7 lat pobytu wśród nas i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym miejscu posługiwania.

11. W przyszłą niedzielę zakupując cegiełki i gwiazdy będziemy wspierali potrzeby naszej parafii.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

13. Ks. Tomaszowi oraz wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.