Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

ogłoszenia - VI niedziela zwyła

1. Zechciejmy w tym tygodniu zastanowić się nad uczynkami względem bliźnich, czy rzeczywiście są one dobre, czy tylko nam się tak wydaje. Popatrzmy też na to, czego sami doznajemy. Uczmy się być dawcami prawdziwego dobra.

2. We wtorek, tj. 14 lutego br., wspominamy św. Walentego – patrona chorych na epilepsję, patrona pszczelarzy, a także patrona zakochanych. Tego dnia zachęcamy wszystkich zakochanych do modlitwy w intencji osób najbliższych sercu.

3. W tym tygodniu wspominamy także: we wtorek – św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy.

4. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali kolejny dzień przygotowania do wprowadzenia relikwii św. Joanny Beretty Moli po kierunkiem p. dr Krystyny Zająć. Oprócz słowa będziemy mogli zobaczyć film o jej życiu.

5. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i trud utrzymania czystości w Bazylice. Wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

6. W ostatnią niedzielę Parafialny Zespół Caritas zebrał do puszek kwotę 711 zł. Za udzieloną pomoc dla biednych z serca dziękujemy.

7. Trwa przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 1800. Zainteresowanych zapraszamy.

8. Dziś po każdej Mszy św. kapłani rozprowadzają cegiełki i gwiazdy na potrzeby naszej parafii. Na miarę możliwości wspierajmy prowadzone dzieła.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.