Dziś sobota , 27 kwietnia 2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

ogłoszenia - I niedziela adwentu

1. Adwent to okres przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Kościół wychodzi na spotkanie przychodzącego Mesjasza. Przyszedł do nas w Osobie Jezusa Chrystusa. Dziś nieustannie przychodzi w sakramentach oraz w każdym potrzebującym człowieku. Dziś Chrystus kieruje do nas słowa: „Czuwajcie” tzn. pracujecie, aby wasze czasy stawały się jaśniejsze, bardziej ludzkie i boskie zarazem.

2. Najpiękniejszym wzorem tego okresu jest Matka Najświętsza. Wraz z Nią będziemy kroczyć do Betlejem, uczestnicząc we Mszach św. roratnych. Msza św. roratnia w naszej Bazylice w dni powszednie o godz. 6:00, Msza św. adwentowa dla dzieci o godz. 18:00. Zapraszamy do uczestnictwa.

3. W tym tygodni w liturgii wspominamy: w środę – św. Andrzeja Apostoła, w sobotę – bł. Rafała Chylińskiego.

4. Caritas Polska w ramach 18. Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadza świece wigilijne oraz kartki świąteczne. Do kosza przy prezbiterium można składać dary materialne dla biednych. W Caritasie można również nabywać kalendarz parafialny na rok 2012 w cenie 10 zł. oraz książkę „Bł. Ks. Karol Lampert. Świadek Bezlitosnego Czasu” w cenie 20 zł.

5. Z serca dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, dziękujemy za trud utrzymania czystości w naszej Bazylice. Modlimy się o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla parafian i ofiarodawców.

6. Do końca listopada trwają modlitwy wypominkowe od godz. 17:30 do 18:oo. W każdy II wtorek miesiąca sprawujemy Mszę św. o godz. 18:oo w intencji dusz powierzonych w wypominkach.

7. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej gościmy kleryków naszego AWSD w Szczecinie. Klerycy modlą się razem z nami, dzielą się słowem Bożym, a po Mszach św. zbierają ofiary na potrzeby tej uczelni. Na miarę możliwości pospieszy z pomocą.

8. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przeprowadzana jest zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszej pomocy materialnej i modlitewnej oczekują pasterze, kapłani, siostry zakonne i liczne zastępy ludzi spragnionych wiary i miłości. Tegoroczna zbiórka przeznaczona jest na pomoc dla budujących się kościołów.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10. W pierwszy piątek przez cały dzień możliwość spowiedzi św. i adoracja Najświętszego Sakramentu.

11. W pierwszą sobotę od godz. 9:oo odwiedzimy chorych w ich domach. Po Mszy św. o godz. 18:00 różaniec fatimski.

12. Od 1.12.2011 r. godz. 19:00 rozpoczynamy Jerycho modlitewne, które będzie trwało do 4.12. w godz. od 7:oo – 21:oo. Zapraszamy do modlitwy i czuwania.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Niech w postawie czuwania umocni nas Boże błogosławieństwo, „abyśmy przez dobre uczynki przygotowali się na spotkanie przychodzącego Chrystusa”.