Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 8.05.2011 r.

Niedziela jest czasem gdy wspólnie wyznajemy naszą świętą wiarę w Boga Trójjedynego. Pod najprostszymi znakami chleba i wina Bóg przychodzi do każdego z nas, aby nas umocnić w wyznawaniu tejże wiary.

1. SAKRAMENT BIERZMOWANIA przez posługę Ks. Bp. Mariana Błażeja Kruszyłowicza młodzież oraz dorośli przyjmą w najbliższą środę (11.05.) podczas Mszy św. o godz. 18:00.

2.       PROCESJA FATIMSKA poprzedzona Nowenną i Mszą św. o godz. 18:00 w najbliższy piątek (13.05). Modlitwie przewodniczy Ks. Prałat Dr ALEKSANDER ZIEJEWSKI - Proboszcz naszej Wspólnoty Parafialnej. Zapraszamy na tę przepiękną modlitwę wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież.

3.       NABOŻEŃSTWA MAJOWE codziennie o 17:30. APEL JASNOGÓRSKI poprzedzony śpiewem pieśni i modlitwą przez cały maj o 20:30.

4.       Dzieci przystępują po raz pierwszy do KOMUNII ŚWIĘTEJ w dwóch grupach: 22.05. oraz 29.05. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 10:00.

5.       ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ będzie przeżywana przez dzieci 29.05. na Mszy św. o godz. 12:00.

6.       UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA (bp, m) przypadająca w dniu dzisiejszym jest przeniesiona na jutro ze względu na Niedzielę Wielkanocną, która ma pierwszeństwo wg kalendarza liturgicznego.

7.       ŚWIĘTO MACIEJA APOSTOŁA – Patrona naszego Księdza Macieja, przypada w sobotę (14.05.). Solenizant będzie sprawował Mszę św. dziękczynną o godz. 18:00.

8.       MARSZ DLA ŻYCIA wyrusza dzisiaj (8.05.) z Jasnych Błoni do Katedry o godz. 15:00. Poszanowanie dla życia i jego ochrona jest wyrazem solidarności z najsłabszymi oraz szacunku i wdzięczności wobec Boga, który jest źródłem i kresem wszelkiego życia.

9.       CARITAS parafialna w minioną niedzielę (1.05.) zebrała na potrzeby biednych 467 zł.

10.    CEGIEŁKI na dalsze prace w naszej świątyni kapłani rozprowadzają dzisiaj     po każdej Mszy świętej.

11.    PODZIĘKOWANIE składamy wszystkim, którzy troszczą się o naszą Bazylikę.  Niech Dobry Bóg wspiera wszystkie Wasze dobre dzieła.

12.    110-tą ROCZNICĘ URODZIN obchodzi dzisiaj (8.05.) nasza Parafianka, PANI  ŁUCJA SOBOLEWSKA. Jej codzienna obecność na Mszy św. jest wyrazem  głębokiej więzi z Bogiem i Matką Najświętszą. Dziękujemy za przykład   pięknego życia i zawierzenia.

13.    PRASA KATOLICKA znajduje się na stoliku. Zachęcamy do poszerzania  wiedzy religijnej.

14.    Pani Łucji, Księdzu Maciejowi oraz wszystkim, którzy świętują swoje   jubileusze, urodziny i imieniny życzymy Bożego pokoju w sercu oraz   duchowego wzrostu.

Niech Boże błogosławieństwo umacnia fundamenty Waszego życia