Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 01.05.2011 r.

Jedynym lekarstwem na nienawiść, wojnę i ból jest „łaska miłosierdzia, która koi ludzkie umysły i serca"(Jan Paweł II). Prośmy razem w tak szczególnym dniu - beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II - dobrego Boga o „wyobraźnię Miłosierdzia" dla nas i naszych bliskich, by wszelka niesprawiedliwość znalazła kres w blaskach Prawdy.

1. Dziś po każdej Mszy św. mamy możliwość ucałowania relikwii św. Siostry Faustyny.
  2. Rodziców dzieci przystępujących po raz pierwszy do Komunii Świętej Ks. Sławek zaprasza w przyszłą niedzielę (8.05.) po Mszy św. o 13:30.
  3. MARSZ DLA ŻYCIA wyrusza w przyszłą niedzielę (8.05.) z Jasnych Błoni o godz. 15:00. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie rodziców, dzieci i młodzież do wzięcia udziału w tym ważnym wydarzeniu.
  4. MODLITWA ZA OJCZYZNĘ będzie prowadzona w maju w wielu kościołach Szczecina. Plan znajduje się w gablocie.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  6. Święcenia diakonatu będą miały miejsce w najbliższą sobotę (7.05.) o godz. 10:00 w Bazylice Archikatedralnej.
  7. W sobotę kapłani odwiedzą swoich chorych z posługą sakramentalną. Ksiądz Proboszcz, ks. Maciej i ksiądz Zbigniew do swoich chorych pójdą w następną sobotę (14.05.).
  8. Dając świadectwo naszej miłości do Matki Boga, w maju przychodzimy na nabożeństwo majowe o godz. 17:30, śpiew pieśni maryjnych przy figurze Matki Bożej Królowej na zewnątrz Bazyliki, codziennie o godz. 20:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  9. Od 1 do 8 maja trwać będzie w naszej Bazylice „Jerycho modlitewne" w godz. od 7:00 do 21:00. Zapraszamy do czuwania i modlitwy.
  10. Młodzież i dorośli z naszej parafii przystąpią do Sakramentu Bierzmowania w dniu 11.05.2011 r. o godz. 18:00. Od poniedziałku, tj. 2 maja rozpocznie się Nowenna do Ducha Świętego po Mszy św. o godz. 18:00. Po nowennie codzienne obowiązkowe spotkanie.
  11. W najbliższy wtorek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Radujmy się Jej opieką i z ufnością patrzmy w przyszłość, wierząc, iż Maryja zawsze będzie nas strzegła i chroniła. Msze św. według porządku niedzielnego z wyjątkiem, nie będzie Mszy św. o godz. 13:30 i 19:30.
  12. Z całego serca dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, dziękujemy za trud utrzymania czystości w naszej Bazylice. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.
  13. Dziś po każdej Mszy św. parafialny Caritas zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla biednych i rodzin wielodzietnych. Radosnego dawcę miłuje Pan. Umiejmy i chciejmy pomagać biednym.
  14. W przyszłą niedzielę zakupując gwiazdy i cegiełki wspomagać będziemy potrzeby Bazyliki.
  15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.
  16. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Gdy wrócimy do naszych domów, niech nasze postępowanie świadczy wobec innych, że dziś spotkaliśmy się z Miłością, która ma jedno imię: Jezus Chrystus. Niech Bóg nam błogosławi, aby to spotkanie zaowocowało konkretnymi uczynkami miłości.