Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

W czwartek, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w tradycji świętem Trzech Króli. Ten dzień przypomina nam, że Jezus przyszedł na świat nie tylko do narodu wybranego, ale do wszystkich ludzi, którzy kiedykolwiek żyli, żyją i żyć będą.

Jest to od tego roku przywrócony dzień wolny od pracy. W naszej bazylice w tym dniu o godz. 7:00 Godzinki ku czci NMP; Msze św. o godz. : 7:30, 9:00, 12:00, 15:00 i 18:00. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. W tym dniu nie chodzimy po kolędzie. Na godz. 19:00 zapraszam na spotkanie opłatkowe członków Rady Parafialnej.
  • Od 1 - 8 stycznia trwa w naszej bazylice nieustanny różaniec przed Najświętszym Sakramentem w godz. od 8:00 do godz. 21:00. Zapraszamy do modlitwy.
  • W pierwszą środę po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na adorację członków Kół Żywego Różańca.
  • W pierwszy piątek przez cały dzień możliwość spowiedzi św. Od godz. 16:00 czuwanie Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.
  • W sobotę, 8 stycznia od godz. 9:00 odwiedzimy chorych w ich domach. O godz. 15:00 Msza św. Kół Żywego Różańca, po Mszy św. spotkanie opłatkowe w sali katechetycznej, na które wszystkich członków serdecznie zapraszamy.
  • Od dnia dzisiejszego rozpoczynamy wizytę kolędową. Celem kolędy jest pobłogosławienie domu, wspólna modlitwa kapłana z domownikami i bliższe rozeznanie stanu duszpasterskiego parafii. Przyjęcie kapłana we własnym domu ma wartość religijnego świadectwa. Zadbajmy, aby spotkania kolędowe zachowały rodzinny i ewangeliczny wymiar. Uprzejmie informujemy, że ofiary kolędowe są przeznaczone w 1/3 na cele Archidiecezji, 1/3 na potrzeby parafii oraz 1/3 dla kapłanów odbywających kolędę. Nieustannie dziękujemy za wspieranie naszej kapłańskiej posługi i modlimy się, aby sam Pan wynagrodził każdy gest pomocy zdrowiem i swoją łaską.
  • Caritas w kruchcie bazyliki zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla ludzi biednych i rodzin wielodzietnych. Można jeszcze nabywać kalendarz na rok 2011, który ukazuje piękno naszej bazyliki oraz wydarzenia z życia parafii.
  • W przyszłą niedzielę zakupując cegiełki ii gwiazdy będziemy wspierali potrzeby bazyliki, i Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.