Dziś czwartek , 02 maja 2024 r. imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

Ogłoszenia duszpasterskie na II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 7.04.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na  II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 7.04.2024 r.

1       Dzisiejsza niedziela w nawiązaniu do liturgii i objawień św. s. Faustyny Kowalskiej została nazwana Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Z tego przymiotu Bożego najbardziej korzystamy w czasie sprawowania sakramentów, a przede wszystkim sakramentu pokuty.

2       Warto dziś zadać sobie pytanie: czy już wypełniłem obowiązek spowiedzi wielkanocnej?

3       Dziś po każdej Mszy św. będzie można oddać cześć s. Świętej Siostrze Faustynie w Jej relikwiach. Przyjmując błogosławieństwo relikwiami  prosimy o  Jej wstawiennictwo u Boga.

4       Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Jego zasadniczym celem jest niesienie pomocy chorym, samotnym i ludziom potrzebującym. Tydzień Miłosierdzia jest szkołą chrześcijańskiej formacji serca, podkreśla duchowy wymiar dobroczynności, staje się sposobnością do dawania świadectwa i dzielenia się dobrami duchowymi i materialnymi z innymi. Zespół Parafialny Caritas w kruchcie Bazyliki zbiera ofiary do puszek na dzieła Caritas Polska.

5       Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana od poniedziałku do soboty o godz. 12:00.

6       Jutro, w poniedziałek, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia i Dzień Adopcji Dziecka Poczętego. Możliwość Adopcji Dziecka Poczętego na Mszy Świętej o godz. 15:00 i 18:00.

7        Za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

8       Msza Święta Kół Żywego Różańca dziś o godz. 15:00. Po Mszy Świętej wymiana tajemnic różańcowych w salce katechetycznej.

9       W niedzielę, 14 kwietnia br., odbędzie się w Szczecinie XX Marsz dla Życia, który pod hasłem „Życie nie zna granic!" o godz. 15.00 wyruszy z Jasnych Błoni do Bazyliki Archikatedralnej. Będzie on osobistym świadectwem w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Po Marszu dla Życia w Bazylice Archikatedralnej będzie Msza Święta z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

10 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

11 Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.