Dziś czwartek , 02 maja 2024 r. imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

Ogłoszenia duszpasterskie na VI NIEDZIELĘ ROKU - 11.02.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na VI NIEDZIELĘ  ROKU -  11.02.2024 r.

1       Dzisiejsza liturgia słowa przypomina nam, że są choroby utrudniające bliskość z Bogiem – te związane z naszym duchem i  ciałem. Lekarzem, który może nas z nich uzdrowić, jest Jezus Chrystus, lekarz ciał i dusz ludzkich.

2       Pomocą dla nas w tym uzdrowieniu jest okres Wielkiego Postu, w którym poprzez praktyki wielkopostne: modlitwę, post i jałmużnę możemy wyjść z naszej choroby.

3       W środę – Popielec – rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu na znak rozpoczęcia okresu pokuty i umartwienia, przyjmiemy posypanie popiołem. Msze św. w naszej Bazylice o godz.: 7:00; 12:00; 15:00 i  18:00. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli nie spożywamy pokarmów mięsnych; spożywamy jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Przypominamy również, że w piątki obowiązuje post jakościowy, czyli w tym dniu nie spożywamy pokarmów mięsnych.

4       Przez cały okres Wielkiego Postu  zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele o godz. 17:00. W każdy piątek Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz.: 15:30; 18:30. Dla dzieci o godz. 17:30. Zapraszamy do rozważania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

5       Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

6       W dniach od 12. do 14.02.2024 w Szkole Podstawowej nr 61 odbędą się Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcje to dobre przygotowanie serca do przeżycia Świąt Wielkanocnych, poprzez wysłuchanie nauki, spowiedź świętą i Mszę Świętą. Zwracamy się z prośbą do Was drodzy Rodzice o współpracę i pomoc, aby wasze dzieci wzięły w nich udział. Zajęcia rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek zgodnie z harmonogramem poszczególnych klas, odbędą się w sali gimnastycznej oraz lekcje zgodnie z planem. Natomiast w środę tj. w Środę Popielcową spotkanie rekolekcyjne (spowiedź i Msza Święta) w naszej Bazylice. W tym dniu nie ma lekcji planowych.

7       Za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę  i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

8       Parafialny Zespół Caritas w ostatnią niedzielę zebrał do puszek kwotę 944 zł. Za przekazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

9       Dziś wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego. Na szczególną modlitwę za chorych zapraszamy na godz. 15:00. Podczas tej Mszy św. ludziom chorym udzielimy Sakramentu Chorych.

10 W odpowiedzi na apel KEP przedstawiciele Parafialnego Zespołu Caritas w najbliższą środę (Popielec) będą zbierali ofiary do puszek jako wsparcie dla poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie. Prosimy o pomoc.

11 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12 Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.