Dziś czwartek , 02 maja 2024 r. imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

Ogłoszenia duszpasterskie na II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 14.01.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ -  14.01.2024 r.

1       W tym tygodniu w Kościele katolickim rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan od 18 - 25. stycznia.. Uroczyste zakończenie modlitw ekumenicznych w dniu nawrócenia św. Pawła, czyli  25 stycznia w Bazylice Katedralnej: Msza św. o godz. 18:00, o godz. 19:00 wspólne Nabożeństwo Ekumeniczne z udziałem duchownych innych wyznań.

2       Msza św. w intencji Ojczyzny przy relikwiach bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:00.

3       W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy wizytę kolędową. Odwiedziliśmy łącznie 524 Rodziny, które przyjęły kapłanów. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i życzliwą atmosferę. Składamy również serdecznie podziękowanie za przekazane ofiary na cele parafialne i diecezjalne.

4       W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek - św. Antoniego opata; w piątek - św. Sebastiana Pelczara.

5       W najbliższą niedzielę będziemy obchodzili Dzień Babci, a w poniedziałek Dzień Dziadka.

6       Kalendarze parafialne na rok 2024 można jeszcze nabywać w zakrystii.

7       Za ofiary kolędowe, ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

8       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

9       Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.