Dziś czwartek , 02 maja 2024 r. imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

Ogłoszenia duszpasterskie na II NIEDZIELĘ ADWENTU - 10.12.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II NIEDZIELĘ ADWENTU -  10.12.2023 r.

1       Adwent to czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Liturgia słowa wskazuje, jak na to spotkanie się przygotować. Czyni to w słowach: „Nawróćcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie”.

2       W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Damazego, we. Wtorek – NMP z Gwadelupe, w środę  - św. Łucję, w czwartek - św. Jana od Krzyża.

3       Od przyszłej niedzieli Adwentu tj. od 17 - 20 grudnia w naszej wspólnocie będziemy przeżywali rekolekcje adwentowe, które poprowadzi O. Ryszard Kiełbasa – redemptorysta – misjonarz. Rekolekcje w tym roku będą przy relikwiach bł. Rodziny Ulmów. O godz. 15:oo Mszy św. przewodniczył będzie ks. Arcybiskup Metropolita i dokona uroczystego wprowadzeni relikwii bł. Rodziny Ulmów. Na ławkach są rozłożone koperty, prosimy o ofiary na relikwiarz.  Przed ołtarzem Matki Bożej wystawiony jest projekt relikwiarza bł. Rodziny Ulmów. Program rekolekcji jest na plakatach w gablotach.

4       Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, tzw. roraty codziennie w dni powszednie o godz. 6:00, dla dzieci od poniedziałku do soboty o godz. 18:oo. Zapraszamy dzieci z lampionami i wszystkich parafian do uczestnictwa.

5       Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz.18:oo.

6       Modlitwa różańcowa u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00, zapraszamy.

7       W ostatnią niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali do puszek kwotę 788 zł. Za przekazane ofiary serdecznie dziękujemy. Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadza: świece wigilijne, opłatki, kartki świąteczne, kalendarze parafialne na rok 2024, pamiątki V rocznicy koronacji. Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich. Do kosza można składać produkty na paczki świąteczne. Opłatki i kalendarze można również nabywać w zakrystii.

8       Dziś naszymi ofiarami do puszek wspieramy akcję  „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszej pomocy oczekują kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy ludzi spragnionych wiary i miłości od Boga i przyjaźni ludzi.

9       Za każdą ofiarę składaną na tacę i przesyłaną na konto parafii z głębi serc dziękujemy, wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

11 Solenizantom i jubilatom składamy życzenia zdrowia i obfitego Bożego błogosławieństwa.