Dziś czwartek , 02 maja 2024 r. imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII NIEDZIELĘ ROKU - 12.11.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII  NIEDZIELĘ ROKU -  12.11.2023 r.

1       Przeżywamy miesiąc listopad. Potrzeba, abyśmy zadali sobie pytanie: czy jesteśmy gotowi stanąć przed Bogiem i zdać sprawę z naszego życia?

2       Na ławkach są rozłożone karty na wypominki, które wraz z ofiarami składamy na tacę, w zakrystii i biurze parafialnym. Wypominki w naszej Bazylice będą przez cały listopad o godz. 17:30, oraz w niedzielę i święta 15 minut przed sumą. Przez cały rok w II wtorek miesiąca sprawowana jest Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

3       Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego przy relikwiach bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:oo, zapraszamy.

4       Modlitwa różańcowa pod przewodnictwem kapłana w naszej Bazylice codziennie o godz. 12:00.

5       W liturgii wspominamy w tym tygodniu: dziś  - Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, (kto może niech swoją ofiarą udzieli wsparcia, członkowie Rady Parafialnej zbierają ofiary do puszek w przedsionku Bazyliki),  w poniedziałek – Pierwszych Polskich Męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna; w piątek – św. Elżbietę Węgierską, w sobotę – bł. Karolinę Kózkównę.

6       W ostatnią niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali do puszek kwotę 1.115 zł z przeznaczeniem na pomoc dla biednych. Za przekazane wsparcie serdecznie dziękujemy.

7       Za ofiary składane na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii oraz na AWSD  z głębi serc  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

8       W zakrystii można nabywać pamiątkowe medale z V rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski,  okolicznościowe znaczki pocztowe oraz kalendarze na rok 2024.

9       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10 Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.