Dziś niedziela , 28 kwietnia 2024 r. imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

Ogłoszenia duszpasterskie na II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 5.03.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II NIEDZIELĘ  WIELKIEGO POSTU -  5.03.2023 r.

1       Przemienienie na górze Tabor, o którym mówi dzisiejsza Ewangelia jest dobrym momentem, aby zadać sobie pytanie: czy ja przemieniam swoje życie?

2       Zmiana w moim życiu może nastąpić przez sakrament pokuty i pojednania, o ile się dobrze do niego przygotuję i gorliwie spełnię zadośćuczynienie za popełnione grzechy.

3       Pomocą będą rekolekcje, które w naszej Rodzinie Parafialnej będziemy przeżywać od V Niedzieli Wielkiego Postu (26.03 – 29.03.2029 r.) . Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. dr Zbigniew Wożniak – Rektor naszego Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Módlmy się, aby to był dla nas czas szczególnej łaski.

4       Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele o godz. 17:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz.: 15:30 i 18:30, dla dzieci i młodzieży o godz. 17:30.

5       Nowenna przed uroczystością św. Józefa rozpocznie się 10. marca codziennie przed Mszą św. o godz. 18:00.

6       Msza św. w intencji świętości rodzin przy relikwiach św. Joanny Beretty Mola w czwartek o godz. 18:00.

7       Modlitwa różańcowa pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo, zapraszamy.

8       W ostatnią niedzielę członkowie Rady Parafialnej zebrali do puszek kwotę 1.502 zł. Z przeznaczeniem na pomoc dla Ukrainy. Za przekazane wsparcie dziękujemy.

9       Za  złożone precjoza i ofiary na różaniec dla Matki Bożej oraz ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10 Dziś naszymi ofiarami na tacę wspieramy misje i misjonarzy, ofiarami do puszek wspieramy Caritas naszej parafii.

11 Do kosza można składać produkty na paczki świąteczne dla biednych. Jest to forma jałmużny postnej.

12 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13 Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.