Dziś niedziela , 29 kwietnia 2024 r. imieniny: Hugona, Piotra, Roberty

Ogłoszenia duszpasterskie na I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 26.02.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na I NIEDZIELĘ  WIELKIEGO POSTU -  26.02.2023 r.

1       Dzisiejsza liturgia przedstawia nam Chrystusa, który przez czterdzieści dni pości, a później jest jeszcze kuszony przez szatana. To również obraz naszej rzeczywistości, naśladujmy więc Jezusa i podążajmy jego śladami.

2       Przez cały okres Wielkiego Postu  zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele o godz. 17:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz.: 15:30; 18:30, dla dzieci i młodzieży o godz. 17:30. Zapraszamy do rozważania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3       Zapraszamy na Jerycho modlitewne od 1 – 4. marca w godz. od 7:00 – 21:00, rozpoczęcie 1. marca o godz. 19;00,  zakończenie Apelem Jasnogórskim.

4       Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele  w czwartek o godz. 18:00.

5       W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 7:3o oraz od 15:oo – 19:oo.

6       Ks. proboszcz odwiedzi chorych w pierwszy piątek od godz. 9:00, inni kapłani odwiedzą chorych w pierwsza sobotę.

7       W pierwszą sobotę Msza św. i różaniec mężczyzn o godz. 7:00, zapraszamy.

8       Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski po Mszy św. o godz. 18:oo.

9       Msza św. Kół Żywego Różańca w I niedzielę miesiąca o godz. 15:oo, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej.

10 Modlitwa różańcowa pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00, zapraszamy.

11 Ośmielamy się prosić o składanie osobistych darów - precjozów i ofiar -  na zloty różaniec dla Matki Bożej. Za już złożone precjoza i ofiary oraz ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

12 Dziś członkowie Rady Parafialnej po każdej Mszy św. zbierają ofiary na pomoc Ukrainie. Jest to okazja do złożenia jałmużny wielkopostnej.

13 W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami do puszek będziemy wspierali Caritas naszej parafii.

14 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

15 Ks. proboszczowi oraz solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.