Dziś poniedziałek , 29 kwietnia 2024 r. imieniny: Hugona, Piotra, Roberty

Ogłoszenia duszpasterskie na VII NIEDZIELĘ ROKU - 19.02.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na VII NIEDZIELĘ  ROKU -  19.02.2023 r.

1       Dla człowieka wierzącego naturalnym wydaje się prawo miłości Boga i bliźniego. Natomiast Chrystus swoim wyznawcom stawia jeszcze wyższe wymagania, domagając się miłości nieprzyjaciół. Wydaje się, że jest to wymaganie, któremu człowiek nie podoła, jeżeli nie będzie podchodził do życia ze świadomością, że tylko Chrystus przez Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie daje człowiekowi zbawienie.

2       W środę – Popielec – rozpoczynamy Wieki Post. W tym dniu na znak rozpoczęcia okresu pokuty i umartwienia, przyjmiemy posypanie popiołem. Msze św. w tym dniu w naszej Bazylice o godz.: 7:oo; 12:oo; 15:oo. I 18:oo. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli nie spożywamy pokarmów mięsnych; spożywamy jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Przypominamy również, że w piątki obowiązuje post jakościowy, czyli w tym dniu nie spożywamy pokarmów mięsnych.

3       W środę również - 22. dzień miesiąca - gromadzimy się na modlitwie za przyczyną św. Rity, patronki trudnych spraw. Przed Mszą świętą, w przedsionku bazyliki możliwość nabycia róży, atrybutu świętej. Po Mszy św. uszanowanie relikwii, poświęcenie róż, wspólna modlitwa.

4       Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele o godz. 17:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz.: 15:30; 18:30. Dla dzieci o godz. 17:3o. Zapraszamy do rozważania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

5       Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego przy relikwiach bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w czwartek  o godz. 18:oo.

6       Modlitwa różańcowa u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski  pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

7       W najbliższą niedzielę przypada dzień urodzin i imienin ks. proboszcza. Msza św. w intencji jubilata i solenizanta w niedzielę o godz. 18:oo. Niech nasza obecność i modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za posługę ks. proboszcza wśród nas już  29 rok.

8       W ostatnią niedzielę członkowie Rady Parafialnej zebrali do puszek kwotę 2,591 zł. 50 gr.  na wsparcie poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Za przekazane wsparcie z serca dziękujemy.

9       Na ławkach są rozłożone koperty na wotum dla Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski na V rocznicę koronacji. Na miarę możliwości włączmy się w to  dzieło.

10 Za dary i ofiary na wotum, ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę  i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11 W najbliższy piątek i sobotę zbiórka makulatury na misje.

12 Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13 Ks. proboszczowi oraz solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.