Dziś piątek , 03 maja 2024 r. imieniny: Jaropełka, Marii, Niny

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII NIEDZIELĘ ROKU - 9.10.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII  NIEDZIELĘ ROKU -  9.10.2022 r.

1       Osobom, które wygospodarowały czas i uczestniczyły w rekolekcjach przygotowujących do IV rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski serdecznie dziękujemy. Również dziękujemy uczestnikom wczorajszej wyjątkowej uroczystości ku czci Matki Bożej.

2       Za tydzień Dzień Papieski, naszymi ofiarami do puszek będziemy wspierali Fundację Nowego Tysiąclecia im. Jana Pawła II.

3       Matka Boża w Fatimie ukazała różaniec jako ratunek dla świata i człowieka. Zapraszamy na różaniec w naszej Bazylice codziennie o godz. 12:00 i przez cały październik o godz. 17:30.

4       W czwartek - 13. października - rocznica objawień Pani Fatimskiej - zapraszamy na nowennę, Mszę św. i procesję różańcową, rozpoczęcie w Bazylice o godz. 18:00. Procesja pójdzie ulicami: Bogurodzicy, św. Wojciecha, pl. Lotników, św. Jana Pawła II, pl. Armii Krajowej do figury św. Jana Pawła II na  Jasnych Błoniach. Mszy św. i procesji przewodniczył będzie ks. mgr Karol Kozłowski – proboszcz i kustosz Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5       W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek - bł. Honorata Koźmińskiego, w sobotę - św. Teresę od Jezusa dz Dk.

6       Msza św. o świętość Rodzin w czwartek  o godz. 18:00.

7       W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusa, rozpoczęcie Mszą św. o godz. 21:oo, zapraszamy.

8       Ministrantów i kandydatów do służby ołtarza zapraszamy na zbiórkę w sobotę na godz.. 11:30.

9       Za ofiary składane na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne, na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10  W zakrystii można nabywać pamiątkowe medale z 100. rocznicy nadania naszemu kościołowi tytułu i godności Matki Kościołów Pomorza Zachodniego, płyty z nagraniem utworu poświęconemu beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, Alius Angelus oraz inne pamiątki koronacji.

11  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12  Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.