Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV NIEDZIELĘ ROKU– 11.09.2022 r.

1      Zajęci sobą, mało zwracamy uwagę na drugiego człowieka, a jeszcze rzadziej zauważamy jego przemianę i nawrócenie. A Chrystus zachęca nas do radości z tego, że grzesznik porzucił swój grzech i powrócił do domu ojca. Czy jest to dla mnie powód do radości ?

2      Nowenna, Msza św. i Procesja Fatimska pod przewodnictwem Ks. mgr. Macieja Czaczyka, wikariusza naszej parafii we wtorek, 13 września o godz. 18:oo. W tym miesiącu pójdziemy ulicami: Bogurodzicy, Niepodległości, 3-go Maja,  Drzymały, Kaszubską, Narutowicza, Potulicką, pl. Zwycięstwa, św. Wojciecha i Bogurodzicy wrócimy do Bazyliki. Do uczestnictwa zapraszamy parafian i gości.

3      W środę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, Tego dnia uświadamiamy sobie, jak wielkie znaczenie ma Krzyż Święty dla naszego zbawienia.

4      Przykładem pójścia za Zbawicielem jest dla nas Najświętsza Maryja Panna Bolesna, której wspomnienie przeżywamy 15 września (czwartek), mobilizuje Ona nas do tego, byśmy w szkole, pracy i w innych miejscach byli gotowi do naśladowania naszego Zbawiciela.

5      Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego przy relikwiach bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:oo, zapraszamy.

6      W niedzielę, 18 września, świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Po każdej Mszy św. będzie możliwość oddania czci w Jego relikwiach.

7      Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w każdą niedzielę o godz. 10:30, zapisy u Ks. Macieja.   Młodzież przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania złoży uroczyście swoje deklaracje w najbliższą niedzielę.

8      Osoby dorosłe pragnące rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej proszone są o kontakt z ks. Maciejem.

9      Dzieci przed pierwszą komunią św. uczestniczą we Mszy św.  o godz. 13:30, zapisy u ks. Łukasza . Termin I Komunii św. będzie podany do końca września.

10W najbliższy piątek Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego po Mszy św. o godz. 15:oo. Zapraszamy do rozważania zbawczej Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa.

11Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

12Na ławkach zostały wyłożone koperty na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie. Nasza parafia jest zobowiązana wpłacić na seminarium rocznie 10.476 zł. Jeżeli chcemy mieć kapłanów, umiejmy wspomagać ich przygotowanie i kształcenie. Prosimy o ofiary na ten cel.

13W ostatnią niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali kwotę 802 zł. z przeznaczeniem na pomoc dla biednych. Za przekazane wsparcie z serca dziękujemy.

14Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

15Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.