Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-24.07.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie na  XVII NIEDZIELĘ ROKU  - 24.07.2022 r.

1        „Panie, naucz nas się modlić”, ta prośba znajduje się w centrum dzisiejszej liturgii słowa.  Duchową podstawą wiary jest modlitwa, o której zwłaszcza w czasie wakacji nie należy zapominać.

2        Zbliża się sierpień – czas pielgrzymek udających się do sanktuariów maryjnych, może warto wsiąść udział w pielgrzymce, aby dać świadectwo o swojej bliskości z Bogiem i człowiekiem.

3        Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyrusza 25. lipca z Pustkowa. Gdyby ktoś chciał wspomóc pielgrzymów lub złożyć intencję, może to uczynić w zakrystii.

4        W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa; we wtorek – św. Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny; w piątek – św. Martę, Marię i Łazarza.

5        Dziś po każdej Mszy św. można poświęcić swój pojazd. Również jutro będziemy święcili pojazdy po Mszy św. o godz. 15:oo i 18:oo. Ofiary zbierane przy poświęceniu pojazdów przeznaczone są na pomoc dla misji i misjonarzy.

6        Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego przy relikwiach bł. ks. Jerzego Popiełuszki  w czwartek o godz. 18:oo.  Po Mszy św. możliwość oddania czci relikwiom bł. ks. Jerzego.

7        Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

8        Za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9        Makulaturę na misje będzie można składać do pojemnika obok Bazyliki w najbliższy piątek i sobotę.

10    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa