Dziś wtorek , 16 kwietnia 2024 r. imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-10.07.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XV NIEDZIELĘ ROKU - 10.07.2022 r.

1        Ewangelia dziś usłyszana ukazuje nam Chrystusa przekazującego przykazanie miłości Boga i bliźniego.

2        Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, niech staną się okazją do pogłębienia naszej wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z otaczającą nas przyrodą. Przez jej piękno niech przemawia do nas sam Stwórca. Jednocześnie jako katolicy nie zapominajmy o uczestnictwie w niedzielnej Mszy Świętej.

3        W środę tj. 13 lipca przypada rocznica objawień Pani Fatimskiej. Zapraszamy na nowennę, Mszę św. i procesję różańcową pod przewodnictwem Ks. mgr. Piotr Sobczyńskiego, naszego wikariusza o godz. 18:oo. W tym miesiącu pójdziemy  z Bazyliki św. Jana Chrzciciela, ul. Bogurodzicy, Niepodległości, 3-go Maja, Narutowicza, Potulicką pl. Zwycięstwa, św. Wojciecha i Bogurodzicy wrócimy do Bazyliki. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich, którzy kochają Matkę Bożą.

4        W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Benedykta, patrona Europy, we wtorek – św. Bonifacego z Kwerfurtu, bp m., w środę -  Andrzeja Świerada i Benedykta,  w piątek -  św. Bonawenturę, w sobotę - Matkę Bożą z Góry Karmel.

5        Ponadto w poniedziałek przypada państwowe święto – Narodowy Dzień Pamięci Ludobójstwa na Ukrainie.

6        Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

7        W czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 13:30.

8        Na czas wakacji do końca sierpnia biuro parafialne czynne: w poniedziałek i piątek od godz. 16:oo – 18:oo,  środę od 10:oo – 11:oo.

9        W ostatnią niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali do puszek kwotę 715 zł. Za przekazane wsparcie dziękujemy.

10    Także za ofiary składane na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serc  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.