Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-3.07.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie na  XIV NIEDZIELĘ ROKU  - 03.07.2022 r.

1        W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – bl. Matkę Teresę Ledóchowską, dziewicę; w piątek – św. Jana z Dukli, kapłana.

2        Jerycho modlitewne trwa w naszej Bazylice do 4 lipca, do godz. 19:oo.

3        Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz. 18:oo.

4        W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 21:oo.

5        Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik ma obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

6        Podczas wakacji nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 13:30. Biuro parafialne podczas wakacji jest czynne: w poniedziałek i piątek od 16:oo – 18:oo, w środę od godz. 10:oo – 11:oo.

7        Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas w kruchcie Bazyliki zbierają ofiary dla biednych i potrzebujących.  Umiejmy wspomagać, jałmużna gładzi wszystkie grzechy.

8        Za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9        Uprzejmie informujemy, że Ks. mgr Arkadiusz Skwara z dniem 1. 07.2022 r. został mianowany proboszczem parafii pw. Świętego Krzyża w Stargardzie - Kluczewo. Dziękujemy Ks. Arkadiuszowi za posługę w naszej Rodzinie Parafialnej i życzmy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski na nowej placówce duszpasterskiej.

10    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

11    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.