Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-26.06.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XIII NIEDZIELĘ  ROKU – 26.06.2022 r.

1        Chrystus nas fascynuje, pewnie wielokrotnie to zauważyliśmy,  ale lęk, obawa i wygodnictwo nie pozwala nam za Nim iść. Może jednak warto wykorzystać czas wakacji, aby podjąć Chrystusowe wezwanie: „Pójdź za Mną”.

2        Dla pogłębienia swojej wiedzy religijnej i wiary w Jezusa Chrystusa podejmijmy lekturę  Pisma Świętego, dobrej książki i prasy katolickiej.

3        We wtorek, 28. czerwca o godz. 9:00 Msza św. z racji Święta XII Dywizji Zmechanizowanej pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Po Mszy św. Koncert orkiestry wojskowej - zapraszamy.

4        Jerycho modlitewne będzie trwać od 1. lipca do 4. lipca  w godz. od 7:00 – 21:00, rozpoczęcie 1.07.o godz. 19;00,  zakończenie Apelem Jasnogórskim.

5        W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo oraz od 15:oo – 19:oo. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w piątek o godz. 15:00, po Mszy św. wspólna modlitwa.

6        W czasie wakacji chorych odwiedzamy na wezwanie.

7        Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski w pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 18:oo.

8        Modlitwa różańcowa pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

9        Na czas wakacji od 27. czerwca do końca sierpnia biuro parafialne będzie czynne: w poniedziałek i piątek od godz. 16:oo – 18:oo i w środę o 10:oo – 11:oo.

10    Na czas wakacji nie ma Mszy św. o godz. 13:30.

11    W tym tygodniu w liturgii odchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Ireneusza; w sobotę wspomnienie NMP Licheńskiej.

12    W środę uroczystość św. Piotra  Pawła, dzień imienin Ks. Piotra Sobczyńskiego. Zapraszamy na Mszę św. w intencji dostojnego solenizanta na godz. 18:00. W tym dniu ofiary składane na tacę przeznaczone są na wsparcie Misji Ewangelizacyjnej Stolicy Apostolskiej.

13    Za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

14    W zakrystii można nabywać pamiątki jubileuszu 100. rocznicy nadania naszemu kościołowi tytułu i godności Matki Kościołów Pomorza Zachodniego: medale, znaczki i karty pocztowe.

15    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

16    Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.