Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO-5.06.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość

ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 5.06.2022 r.

1        Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny, powracamy do okresu  „w ciągu roku” i zielonego koloru liturgicznego.

2        Jutro drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego, czyli święto Najświętszej Maryi Panny,  Matki Kościoła, głównej patronki naszej Archidiecezji.  Uroczysta suma odpustowa w katedrze o godz. 18:oo. Do wspólnej modlitwy wszystkich zapraszamy.

3        Nabożeństwo czerwcowe w naszej  Bazylice codziennie o godz. 17:30, do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

4        Msza św. o świętość Rodzin w czwartek o godz. 18:oo.

5        Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności przed wizerunkiem Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

6        W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, ponadto w liturgii wspominamy: w środę – św. Jadwigę Królową; w sobotę – św. Barnabę, a w przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

7        W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie apelem i Mszą św. o godz. 21:00. Zapraszamy do czuwania i modlitwy.

8        W sobotę,  11. czerwca 35. rocznica wizyty apostolskiej Ojca Świętego Jana Pawła II w Szczecinie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 15:oo i 18:oo przy Jego relikwiach.

9        Za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10    Dziś po każdej Mszy św. członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla potrzebujących pomocy. Umiejmy pomagać biedniejszym od nas.

11    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.