Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ-1.05.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie na  III  NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ  - 1.05.2022 r.

1        W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Pamiętajmy, że bez świadectwa uczniów, które zostało spisane jako Pismo Święte, nigdy nie usłyszelibyśmy o Jezusie Chrystusie, o Jego śmierci i zmartwychwstaniu. Bez Ewangelii nigdy nie poznalibyśmy drogi do pełni wiary, którą powinien przebyć każdy i każda z nas. Zachęcamy do codziennego czytania Pisma Świętego.

2        W uroczystość 3. maja w naszym Sanktuarium dzień odpustu. Uroczystej sumie będzie przewodniczył ks. kpt. dr Stanisław Pawłowski – proboszcz parafii garnizonowej, zapraszamy do uczestnictwa.

3        Jerycho modlitewne w naszej Bazylice trwać będzie od 1 – 4 maja w godz. od 7:oo – 21:oo, rozpoczęcie o godz. 19:00 - zakończenie Apelem Jasnogórskim.

4        Msza św. w intencji świętych powołań w Kościele w czwartek o godz. 18:00.

5        W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo i  od 15:oo – 19:oo.

6        W pierwszą sobotę różaniec mężczyzn o godz. 7:oo. Chorych ks. proboszcz odwiedzi w pierwszy piątek, ks. wikariusze w sobotę od godz. 9:oo. W pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 18:oo adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski – zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7        W niedzielę rozpoczynamy miesiąc maj, w którym szczególnie czcimy Najświętszą Maryję Pannę. Zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17:30.

8        Modlitwa różańcowa przed ołtarzem Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

9        Za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10    W ostatnią niedzielę Parafialny Zespól Caritas zebrał do puszek  kwotę 1.394 zł. z przeznaczeniem na dzieła Caritas Polska. Za przekazanie ofiary serdecznie dziękujemy.

11    Spotkania formacyjne i próby przed sakramentem bierzmowania odbędą się w środę 4 maja o godz. 19 (w kościele) oraz w niedzielę 8 maja po Mszy o 10:30.
Obecność na obu spotkaniach jest warunkiem dopuszczenia kandydatów do przyjęcia sakramentu.

12    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.