Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU-3.04.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie na V NIEDZIELĘ  WIELKIEGO POSTU -  3.04.2022 r.

1        Dzisiejsza niedziela, dawniej zwana pierwszą niedzielą Męki Pańskiej, stawia przed nami zarówno tragedię śmierci, jak i nadzieję życia. Zasłonięte krzyże i zasłonięty ołtarz główny, powinny nas skłonić do umartwienia wzroku.

2        Zbliżamy się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, czy jednak jesteśmy do nich przygotowani? Najlepszym sposobem przygotowana do świąt jest przystąpienie do sakramentu pokuty i przyjęcie Komunii Świętej, co również wynika z przykazań kościelnych. Jeśli jeszcze tego nie uczyniliśmy, to zechciejmy do sakramentu pokuty i pojednania  przystąpić w najbliższych dniach.

3        Innym sposobem przygotowania do Wielkanocy jest uczestnictwo w nabożeństwach okresowych: Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:oo. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz.: 9:3o, 15:30; 18:30, dla dzieci i młodzieży o godz. 17:oo. Zapraszamy do rozważania zbawczej Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

4        Za tydzień Niedziela Palmowa. Na wszystkich Mszach św. poświęcimy palmy. Przed sumą procesja z palmami wewnątrz Bazyliki. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wieki Tydzień.

5       Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz. 18:00.

6        Jerycho modlitewne w naszej Bazylice trwa do 4 kwietnia w godz. od 7:oo – 21:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 21:oo.

7        Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

8        Za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę  i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9        Do kosza można składać produkty na paczki świąteczne dla biednych. Jest to forma jałmużny postnej. Zespół Parafialny Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadza: świece, baranki wielkanocne, karty świąteczne i pamiątki koronacji. Również dziś naszymi ofiarami do puszek możemy wspomóc działalność Parafialnego Zespołu Caritas naszej parafii. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy.

10    Członków Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie w środę na godz. 19:30.

11    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.