Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU-27.03.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV NIEDZIELĘ  WIELKIEGO POSTU -  27.03.2022 r.

1        Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam Boga Ojca, który niezależnie od okoliczności ciągle nas kocha i przebacza nasze grzechy. Obraz miłującego Ojca pobudza nas do dobrego przygotowania się do sakramentu pokuty i pojednania.

2        Pomocą są rekolekcje, które dziś rozpoczęliśmy i trwać będą do wtorku włącznie. Rekolekcjom przewodniczy Ks. prof. Jarosław Nowaszczuk – wykładowca WT. Program rekolekcji jest wywieszony w gablotach. Tak zaplanujmy czas, abyśmy mogli w nich uczestniczyć.

3        Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele o godz. 17:oo. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz.: 9:3o, 15:30; 18:30.  Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz.17:00.

4        Jerycho modlitewne będzie trwać od 1– 4. kwietnia w godz. od 7:oo – 21:oo.  Rozpoczęcie  1. kwietnia o godz. 19:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim.

5        Msza św. w intencji  Ojczyny i Narodu Polskiego przy relikwiach bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w czwartek o godz. 18:oo.

6        W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo oraz od 15:oo – 19:oo. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w piątek o godz. 15:00, po Mszy św. wspólna modlitwa.

7        Chorych w ich domach odwiedzimy w najbliższą sobotę od godz. 9:oo. Ks. proboszcz odwiedzi chorych w piątek.

8        Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski w pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 18:oo.

9        Msza św. Kół Żywego Różańca w I niedzielę kwietnia o godz. 15:oo, po Mszy św. wymiana tajemnic różańcowych w Bazylice.

10    Modlitwa Różańcowa u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

11    Spotkanie dla młodzieży klas 8 i młodzieży licealnej, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w niedzielę 3 kwietnia po Mszy św. o godz. 10:30. Obecność na spotkaniu obowiązkowa.

12    W ostatnią  niedzielę członkowie Rady Parafialnej zebrali do puszek kwotę 1.167 zł i 90 gr. na potrzeby misji i misjonarzy. Za przekazane wsparcie dziękujemy.

13    Za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę  i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

14    Do kosza można składać produkty na paczki świąteczne dla biednych. Jest to forma jałmużny postnej. Zespół Parafialny Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadza: świece, baranki wielkanocne, karty świąteczne i pamiątki koronacji.

15    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa