Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU-13.03.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II NIEDZIELĘ  WIELKIEGO POSTU -  13.03.2022 r.

1        Przemienienie na górze Tabor, o którym mówi dzisiejsza Ewangelia jest dobrym momentem, aby zadać sobie pytanie: czy ja przemieniam swoje życie?

2        Zmiana w moim życiu może nastąpić przez sakrament pokuty i pojednania, o ile się dobrze do niego przygotuję i gorliwie spełnię zadośćuczynienie za popełnione grzechy.

3        Pomocą będą rekolekcje, które w naszej Rodzinie Parafialnej będziemy przeżywać od IV Niedzieli Wielkiego Postu (27.03 – 29.03.2022 r.) . Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. prof. Jarosław Nowaszczuk,  wykładowca Wydziału Teologicznego US. Módlmy się, aby to był dla nas wszystkich czas szczególnej łaski.

4        Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele o godz. 17:oo. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz.: 9:3o, 15:30; 18:30. W piątek 18.03. o godz. 17:oo Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży połączona ze śpiewem pieśni pasyjnych w wykonaniu  zespołu dziecięco – młodzieżowego „SERDUSZKA”, serdecznie zapraszamy.

5        Do 18. marca trwa Nowenna przed uroczystością św. Józefa. Nowenna codziennie przed Mszą św. o godz. 18:00. W sobotę, 19. marca, uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze św. o godz. 15:oo i 18:oo.

6        Msza św. w inwencji Ojczyzny i Narodu Polskiego przy relikwiach bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:00.

7        Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

8        Dnia 9 kwietnia chcemy odbyć pielgrzymkę autokarową na Misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej.  Przewidywany koszt ok. 120 zł. Chętnych zapraszamy, aby zgłaszać się do zakrystii. Więcej informacji u księdza Dawida.

9        W przyszłą niedzielę 20.03. po Mszy św. o godz. 13:30 katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.

10    W ostatnią niedzielę Parafialny Zespół Caritas zebrał do puszek kwotę 1.262 zł. Za przekazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

11    Za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę  i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

12    Decyzją Ks. Arcybiskupa w dzisiejszą niedzielę naszymi ofiarami do puszek wspieramy poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie.

13    W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami do puszek będziemy wspierali misje i misjonarzy.

14    Do kosza można składać produkty na paczki świąteczne dla biednych. Jest to forma jałmużny postnej.

15    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

16    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.