Dziś wtorek , 16 kwietnia 2024 r. imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-27.02.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie na VIII NIEDZIELĘ  ROKU -  27.02.2022 r.

1        Dziś Chrystus pyta nas, jakie troski są w naszym życiu na pierwszym miejscu: doczesność, czy szczęśliwa wieczność ?

2        Jerycho modlitewne będzie trwać od 1– 4. marca w godz. od 7:oo – 21:oo.

3        W środę – Popielec – rozpoczynamy Wieki Post. W tym dniu na znak rozpoczęcia okresu pokuty i umartwienia, przyjmiemy posypanie popiołem. Msze św. w naszej Bazylice o godz.: 7:oo; 12:oo; 15:oo i 18:oo. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli nie spożywamy pokarmów mięsnych; spożywamy jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Przypominamy również, że w piątki obowiązuje post jakościowy, czyli w tym dniu nie spożywamy pokarmów mięsnych.

4        Przez cały okres Wielkiego Postu  zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele o godz. 17:oo. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz.: 9:3o, 15:30; 18:30. Dla dzieci o godz. 17:oo. Zapraszamy do rozważania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

5        W  najbliższy wtorek przypada dzień imienin ks. Dawida. Msza św. imieninowa w intencji dostojnego solenizanta we wtorek o godz. 18:o. Niech nasza obecność i modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za Jego posługę wśród nas.

6        We wtorek przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

7        Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz. 18:oo.

8        W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo oraz od 15:oo – 19:oo. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w piątek o godz. 15:00, po Mszy św. wspólna modlitwa.

9        W tym tygodniu w piątek wspominamy w liturgii św. Kazimierza Królewicza; jest to jednocześnie dzień postu i modlitwy wynagradzającej za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich.

10     Modlitwa różańcowa pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

11    Msza św. Kół Żywego Różańca w I niedzielę marca o godz. 15:oo, po Mszy św. wymiana tajemnic różańcowych w Bazylice.

12    Dziś i w środę popielcową naszymi ofiarami do puszek wspieramy poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie. Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy.

13    Za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę  i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

14    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

15    Ks. Dawidowi oraz wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.