Dziś Środa , 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-20.02.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie na VII NIEDZIELĘ  ROKU -  20.02.2022 r.

1        Gdzie chcemy otrzymać nagrodę za nasze życie? Jeżeli w życiu doczesnym, to będziemy się kierowali prawem ludzkim opartym na zasadzie „oko za oko, ząb za ząb”, ale jeżeli chcemy osiągnąć zbawienie, to tak rozumiane prawo nie wystarczy. Potrzebne jest, abyśmy wzbudzili w sobie wiarę, że to Bóg jest sędzia, który z dobro wynagradza, a za zło karze.

2        Przypomnijmy sobie główne prawdy wiary: Jest jeden Bóg; Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobro wynagradza, a za zło karze; Są trzy osoby Boskie: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty; Syn Boży stał się człowiekiem i umarł na krzyżu dla naszego zbawienia; Dusza ludzka jest nieśmiertelna; Łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna.

3        W liturgii wspominamy: we wtorek – święto Katedry Świętego  Piotra Apostoła, w środę- św. Polikarpa.

4        Dzisiaj po Mszy o 10:30 spotkanie dla uczniów klas siódmych, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Natomiast w najbliższa sobotę, 26 lutego spotkania dla uczniów klas ósmych. Chłopcy - 10:00, dziewczęta- 11:00. Spotkania odbywają się w salce przy kościele.

5        W najbliższy wtorek - 22. dzień miesiąca - gromadzimy się na modlitwie za przyczyną św. Rity, patronki trudnych spraw. Przed Mszą świętą, w przedsionku bazyliki możliwość nabycia róży, atrybutu świętej. Po Mszy św. uszanowanie relikwii, poświęcenie róż, wspólna modlitwa.

6        Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego przy relikwiach bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w czwartek  o godz. 18:oo.

7        Modlitwa różańcowa u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski  pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

8        W najbliższą sobotę przypada dzień urodzin i imienin ks. proboszcza. Masza św. w intencji jubilata i solenizanta w sobotę o godz. 18:oo. Niech nasza obecność i modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za posługę ks. proboszcza wśród nas już  28 rok.

9        Za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę  i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10    W najbliższy piątek i sobotę zbiórka makulatury na misje.

11    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12    Ks. proboszczowi oraz solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.