Dziś wtorek , 16 kwietnia 2024 r. imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-13.02.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie na VI NIEDZIELĘ  ROKU -  13.02.2022 r.

1        Wielokrotnie mówimy, że nie wiemy, jak realizować nasze życie, aby podobać się Bogu i osiągnąć zbawienie. Przypomnijmy, że Kościół wskazał nam uczynki, które pozwolą nam osiągnąć zbawienie.

2        Uczynki co do duszy: grzesznych upominać, nieumiejętnych pouczać, wątpiącym dobrze radzić, strapionych pocieszać, krzywdy cierpliwie znosić, urazy chętnie darować, modlić się za żywych i zmarłych.

3        Uczynki co do ciała:  łaknących nakarmić, spragnionych napoić, nagich przyodziać, podróżnych w dom przyjąć, chorych nawiedzać, więźniów wspierać, umarłych pogrzebać.

4        Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego przy relikwiach bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:oo.

5        Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

6        W poniedziałek w liturgii wspominamy świętych Cyryla i Metodego – patronów Europy.

7        Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego w najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 15:00. Do rozważania Zbawczej Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa zapraszamy.

8     W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 10:30 spotkanie
       dla uczniów klas 7, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

Spotkania dla klas ósmych odbędą się w sobotę 26 lutego.                                  Więcej informacji  w przyszłą niedzielę.

9        Za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę  i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10        W ostatnią niedzielę Parafialny Zespól Caritas zebrał do puszek kwotę 1.071 zł.. z przeznaczeniem na pomoc dla osób biednych. Za udzielone wsparcie z serca dziękujemy.

11    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.