Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-6.02.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie na V NIEDZIELĘ  ROKU -  6.02.2022 r.

1        Słowo Boże odsłania przed nami tajemnice powołania człowieka przez Boga. Dziś słyszeliśmy o powołaniu Izajasza. Również św. Paweł  przypomina nam o swoim powołaniu do głoszenia Jezusa Chrystusa i to ukrzyżowanego i zmartwychwstałego.

2        Aby podjąć realizację powołania, trzeba zaufać Chrystusowi i wypłynąć na głębię, jak tego doświadczyli apostołowie.

3        Zechciejmy również i my podając wezwanie Chrystusa „wypłyń na głębię”, aby realizując Jego naukę przemieniać własne życie i pomagać w odkrywaniu naszego Zbawiciela innym.

4        W tygodniu wspominamy: w czwartek - św. Scholastykę; w piątek - Najświętszą Maryję Pannę z Lourdes. (rocznica pierwszego objawienia w Lourdes).

5        We wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, w piątek, 11 lutego br. przypada Światowy Dzień  Chorego. Na szczególną modlitwę za chorych w tym dniu zapraszamy na godz. 15:oo i 18:oo. Podczas tych Mszy św. ludziom chorym udzielimy Sakramentu Chorych.

6        Msza św. o świętość rodzin przy relikwiach św. Joanny Beretty Mola w czwartek o godz. 18:oo.

7         W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim i Mszą św. o godz. 21:oo. Zapraszamy do adoracji i czuwania.

8        Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo

9        Za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę  i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa