Dziś czwartek , 18 kwietnia 2024 r. imieniny: Apoloniusza, Bogusławy,

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO-9.01.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie na NIEDZIELĘ  CHRZTU PAŃSKIEGO -  9.01.2022 r.

1        W niedzielę Chrztu Pańskiego mocniej uświadamiamy sobie zobowiązania, które wynikają z przyjętego Sakramentu Chrztu. Chrzest jest dla nas „otwarciem nieba i zasłuchaniem się w głos Ojca słyszany z nieba: To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. Zadaniem każdego i każdej z nas jest budowanie wiary na fundamencie sakramentu chrztu św.

2        W środę przypada dzień imienin ks. Arkadiusza Skwary. Msza św. imieninowa w intencji dostojnego solenizanta w środę o godz. 18:oo. Niech nasza obecność i modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za kapłańską posługę wśród nas.

3        Msza św. o świętość rodzin przy relikwiach  św. Joanny Beretty Molla w czwartek o godz. 18:00.

4        W piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim i Mszą św. o godz. 21:oo. Zapraszamy do adoracji i czuwania.

5        Trwa kolęda wspólnotowa w Bazylice oraz na zaproszenia. Zgłoszenia można jeszcze składać w zakrystii lub biurze parafialnym. W tym tygodniu do wspólnego kolędowania zapraszamy mieszkańców ulic: …………. ( plan kolędy jest również wywieszony w gablocie)

6        Za ofiary kolędowe i ofiary składane na potrzeby naszej parafii na tacę i przesyłane na konto serdecznie dziękujemy. Modlitwą spłacamy dług wdzięczności.

7        Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania: 16.01.- po Mszy Świętej o godz. 10.30 klasy siódme. Klasy ósme zapraszamy dnia 23.01. o godzinie 10:00 (chłopcy), na godzinę 11:00 (dziewczęta).

8        Kalendarze parafialne na rok 2022 można jeszcze nabywać w zakrystii.

9        W ostatnią niedzielę Parafialny Zespól Caritas zebrał do puszek kwotę 638 zł. Za przekazaną pomoc z serca dziękujemy.

10    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

11    Ks. Arkadiuszowi oraz wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.