Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ PO BOŻYM NARODZENIU-2.01.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II NIEDZIELĘ PO NARODZENIU PAŃSKIM 2.01.2022 r.

1.      W czwartek, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościele święcimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M +  B, dodając cyfry Roku Pańskiego, co tłumaczymy jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Msze św. w naszej Bazylice według porządku niedzielnego. W uroczystość Objawienia Pańskiego wszyscy jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św.

2.      Jak już zapowiadaliśmy w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Osoby i Rodziny, które pragną przyjąć kapłana w swoim mieszkaniu, prosimy o zgłoszenie na formularzu, który jest wyłożony na stoliku pod chórem oraz dostępny na stronie internetowej parafii. Zgłoszenie należy dostarczyć do zakrystii lub biura parafialnego. Osoby i Rodziny, które z różnych powodów w tym roku nie będą przyjmowały kapłana w mieszkaniu, zapraszamy na Mszę św. i wspólną kolędę do Bazyliki w poszczególnych dniach według planu zamieszczonego na odwrocie formularza oraz na stronie internetowej parafii. Program kolędowania z wiernymi z poszczególnych ulic wywieszony jest w gablocie, rozpoczęcie 3-go stycznia.(tu odczytać na 3 - 9 stycznia).

3.      W przyszłą niedzielę obchodzimy  święto Chrztu Pańskiego.

4.      Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz. 18:00.

5.      W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od 7:oo – 8:oo oraz od 15:oo – 19:oo.

6.      Kalendarze na rok 2022 można nabywać w zakrystii.

7.      Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla ludzi biednych i rodzin wielodzietnych. Dar na Caritas jest uczynkiem miłosierdzia.

8.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

9.      Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.