Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY-26.12.2021r.

1        Dziś niedziela Świętej Rodziny, zechciejmy pochylić się nad sprawami swoich rodzin, podejmijmy działania, aby nie były grupami mieszkającymi pod wspólnym dachem, ale stawały się wspólnotami uczniów Chrystusa.

2        Od 1. do 4 stycznia trwać będzie  Jerycho modlitewne w naszej Bazylice.

3        Nowy Rok Pański 2022 przypada w sobotę, dlatego chorych odwiedzimy w piątek 31 grudnia od godz. 9:oo.

4        W Nowy Rok, w pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 18:oo adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski.

5        Msza św. członków Kół Żywego Różańca w niedzielę  2-go stycznia o godz. 15:oo, po Mszy św. wymiana tajemnic różańcowych w Bazylice.

6        Jak już zapowiadaliśmy w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Osoby i Rodziny, które pragną przyjąć kapłana w swoim mieszkaniu, prosimy o zgłoszenie na formularzu, który jest wyłożony na stoliku pod chórem oraz dostępny na stronie internetowej parafii. Zgłoszenie należy dostarczyć do zakrystii lub biura parafialnego. Osoby i Rodziny, które z różnych powodów w tym roku nie będą przyjmowały kapłana w mieszkaniu, zapraszamy na Mszę św. i wspólną kolędę do Bazyliki w poszczególnych dniach według planu zamieszczonego na odwrocie formularza oraz na stronie internetowej parafii. Program kolędowania z wiernymi z poszczególnych ulic wywieszony jest w gablocie, rozpoczęcie 3-go stycznia.

7        Za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

8        Kalendarze parafialne na rok 2022 można nabywać w zakrystii, również prasę katolicką nabywamy w zakrystii.

9        Stary Rok zakończymy Mszą św. i nabożeństwem wynagradzająco – przebłagalnym 31.12.2021 o godz. 18:00. Podczas tej Mszy św. jako proboszcz przedstawię sprawozdanie duszpastersko – finansowe za Rok Pański 2021. Zapraszamy do uczestnictwa.

10    Nowy Rok Pański 2022 rozpoczniemy Mszą św. o północy, zapraszamy.

Msze św.  w Nowy Rok tj. 1 stycznia według porządku niedzielnego.