Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA-25.12.2021r.

Do życzeń ks. arcybiskupa dołączamy nasze kapłańskie: Niech radość i pokój, które płyną od nowo narodzonego Jezusa będzie udziałem nas, naszych rodzin i całego Narodu.  Życzeniami świątecznymi i modlitwą otaczamy wszystkie rodziny naszej parafii, dzieci, młodzież, ludzi chorych, samotnych, starszych i przebywających w szpitalach. Niech atmosfera świąteczna stanie się codziennością naszego życia.

Dziś i jutro Msze św. są odprawiane według porządku niedzielnego. Osoby, które przyjęły komunię św. w czasie pasterki, mogą po raz drugi przyjąć Chrystusa Eucharystycznego uczestnicząc we Mszy św. w ciągu dnia.

Dziękujemy za Boże łaski tego roku. Uroczyste obchody III rocznicy Koronacji Obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski, ofiarowane złote jabłko i wprowadzenie relikwii bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego do naszej Bazyliki to wielkie duchowe przeżycia.

Dziękujemy za wszelką pomoc w przygotowaniach do Świąt, porządki, stawianie choinek i budowanie szopki, a także za ofiary i dary złożone na cele parafialne i dla najuboższych.

Jutro Święto Świętej Rodziny. Na sumie zapraszamy małżeństwa do odnowienia przyrzeczeń Sakramentu Małżeństwa.

Ofiary składane w dniu jutrzejszym na tacę przeznaczone są na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

W związku z pytaniami odnośnie kolędy uprzejmie informujemy, że w związku z pandemią tradycyjne odwiedziny duszpasterskie wiernych się nie odbędą. Osoby i Rodziny, które pragną przyjąć kapłana w swoim mieszkaniu, prosimy o zgłoszenie na formularzu, który będzie wyłożony na ławkach już jutro oraz dostępny na stronie internetowej parafii. Zgłoszenie należy dostarczyć do zakrystii lub biura parafialnego. Osoby i Rodziny, które z różnych powodów w tym roku nie będą przyjmowały kapłana w mieszkaniu, zapraszamy na Mszę św. i wspólną kolędę do Bazyliki w poszczególnych dniach według planu zamieszczonego na odwrocie formularza oraz na stronie internetowej parafii.

Kolędę wspólnotową Mszą św. w Bazylice o godz. 18:oo rozpoczniemy od 3 stycznia.

Kalendarze na rok 2022 oraz pamiątki III rocznicy koronacji można nabywać w zakrystii.

Również  prasę katolicką nabywamy  w zakrystii.

Idąc do domu wnieśmy tam światło, które rozświetli i ogrzeje ludzi wokół nas. Dając ciepło i życzliwość ludzką, dajemy też ludziom nadzieję w człowieka, który potrafi pochylić się nad każdym, nawet nieznanym, z życzliwością.