Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU-28.11.2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie na I NIEDZIELĘ ADWENTU -  28.11.2021 r.

1        Dziś rozpoczynamy okres Adwentu, przygotowania na powtórne przyjście Pana. Na sumie poświęcimy opłatki wigilijne, które można będzie nabywać w Caritasie i zakrystii.

2        Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, tzw. roraty rozpoczynamy od jutra w dni powszednie. W naszej Bazylice Msza św. roratnia przy ołtarzu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski o godz. 6:oo oraz dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18:oo. Zapraszamy dzieci z lampionami i wszystkich parafian do uczestnictwa.

3        Od 1 grudnia trwać będzie w naszej Bazylice Jerycho modlitewne, rozpoczęcie o godz. 19:oo, zakończenie apelem jasnogórskim.

4        Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

5        Od trzeciej niedzieli Adwentu tj. od 12 - 15 grudnia w naszej wspólnocie będziemy przeżywali rekolekcje adwentowe, które poprowadzi O. Roman Wit, paulin z Jasnej Góry.

6        Msza św. w intencji świętych powołań w Kościele w I czwartek o godz. 18:00.

7        W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od 7:oo – 8:oo oraz od 15:oo – 19:oo.

8        Ks. proboszcz odwiedzi chorych w najbliższy piątek,  ks. wikariusze odwiedzą chorych w sobotę.

9        W pierwszą sobotę różaniec mężczyzn o godz. 7:00. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi  i Różaniec Fatimski w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00.

10    W zakrystii można nabywać kalendarz parafialny na rok 2022 w cenie 10 zł. oraz  pamiątki koronacji.

11    Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas od przyszłej niedzieli będą rozprowadzali w kruchcie Bazyliki: świece wigilijne, kartki świąteczne, kalendarze parafialne na rok 2022, pamiątki III rocznicy koronacji oraz opłatki wigilijne. Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich. Do kosza można składać produkty na paczki świąteczne.

12    W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek - święto św. Andrzeja Apostoła; w piątek - wspomnienie św. Franciszka Walezego; w sobotę - św. Jana Damasceńskiego

13    Za ofiary składane na seminarium duchowne, na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

14    W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami do puszek wspierać będziemy Kościół katolicki na Wschodzie.

15    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

16    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia zdrowia i obfitego Bożego błogosławieństwa.