Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-14.11.2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII NIEDZIELĘ ROKU – 14.11.2021 r.

1       Dzisiejsza liturgia uświadamia nam, że staniemy przed Bogiem na Sądzie Ostatecznym, aby zdać sprawę ze swojego życia.

2       Przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, stąd ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na wsparcie potrzebujących w Libanie.

3       W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Elżbietę; w czwartek – bł. Karolinę Kózkównę; w sobotę – św. Rafała Kalinowskiego.

4       Trwa czas bezpośredniego przygotowania do uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Codziennie podczas Mszy św. o godz. 18:oo odprawiamy nowennę.  W najbliższą niedzielę, w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata na wszystkich Mszach św. poprzez akt zawierzenia przyjmiemy Jezusa Chrystusa jako Pana i Króla naszych serc, rodzin i umiłowanej Ojczyzny.

5       Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego przy relikwiach  bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego wyjątkowo w tym miesiącu w czwartek o godz. 7:oo.

6       Wypominki wraz z ofiarami składamy na tacę, w zakrystii i biurze parafialnym.  W intencji zmarłych polecanych naszym modlitwom w wypominkach modlimy się przez cały listopad codziennie w godz. od 17:30 – 18:00, przez cały rok w II wtorek miesiąca odprawiamy Mszę św. o godz. 18:oo, modlimy się w niedzielę i święta 15 minut przed sumą.

7       Modlitwa za zmarłych przy pomniku Męczenników II wojny światowej we wszystkie niedziele listopada po Mszy św. o godz. 18:oo,  na którą serdecznie zapraszamy.

8       Modlitwa różańcowa przed wizerunkiem Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

9       Katecheza dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w najbliższą środę, 17 listopada w dwóch turach, o godzinie 16 i 17. Proszę, aby rodzice wybrali dogodną godzinę.

10  Za ofiary składane na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne, na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12  Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.