Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-07.11.2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII  NIEDZIELĘ ROKU -  7.11.2021 r.

1        Liturgia dzisiejszej niedzieli ukazuje nam ubogą wdowę, która wrzuca wszystko co posiada do skarbony w świątyni jerozolimskiej. Zadajmy sobie pytanie, na ile my sami przekazujemy bezinteresowny dar dla dobra drugiego człowieka.

2        Od wczoraj w naszej Bazylice jest peregrynująca po Polsce figura Fatimskiej Królowej Pokoju i będzie do 11. listopada do sumy. Trwajmy na modlitwie, aby uprosić pokój w sercach, rodzinach i naszej Ojczyźnie.

3        W czwartek, 11 listopada, przypada 103 rocznica Odzyskania Niepodległości po ponad stu latach od rozbiorów Rzeczypospolitej. Szczególnie w tym dniu w naszych modlitwach polećmy naszą Ojczyznę i tych wszystkich, którzy oddali życie w jej obronie. Msze św. w naszej Bazylice o godz. : 7:oo, 12:oo 15:oo i 18:oo. Po Mszy św. o godz. 12:oo złożymy kwiaty i zapalimy znicze przed pomnikiem „BOŻE CHROŃ POLSKĘ”.

4        W liturgii wspominamy w tym tygodniu: we wtorek - rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w środę - św. Leona Wielkiego; w czwartek - św. Marcina z Tours i 103 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę; w piątek - św. Jozafata; w sobotę - pierwszych Polskich Męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

5        Na ławkach są rozłożone karty na wypominki, które wraz z ofiarami składamy na tacę, w zakrystii i biurze parafialnym. Wypominki w naszej Bazylice będą przez cały listopad o godz. 17:30, oraz w niedzielę i święta 15 minut przed sumą. Przez cały rok w II wtorek miesiąca sprawowana jest Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

6        Modlitwa różańcowa w naszej Bazylice codziennie o godz. 12:00.

7        Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa w najbliższy piątek, rozpoczęcie apelem i Mszą św. o godz. 21:00. Zapraszamy do czuwania i modlitwy.

8        W zakrystii można nabywać pamiątkowe medale z III rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski i beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego,  okolicznościowe karty i znaczki pocztowe.

9        Za ofiary składane na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne, na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10    Dziś ofiarami do puszek wspieramy działalność Parafialnego Zespołu Caritas.

11    W przyszłą niedzielę (14. listopada) obchodzony będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym .Ofiarami do puszek będziemy wspierali prześladowanych w Libanie.

12    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.