Dziś Środa , 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH-01.11.2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie na UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1.11.2021 r.

1        Dziś uroczystość Wszystkich Świętych. Wraz z chórami aniołów, apostołów, męczenników i wszystkimi świętymi kobietami i mężczyznami śpiewajmy uroczyście hymn uwielbienia Bogu za prowadzenie nas drogą błogosławieństw do świętości. Msze św. w naszej Bazylice wg porządku niedzielnego - z wyjątkiem – nie będzie Mszy św. o godz. 13:30.

2        Jutro, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz.: 7:oo, 12:oo (za zmarłych z naszej parafii), o godz. 15:oo i 18:oo. Po Mszy św. o godz. 18:oo pójdziemy przed pomnik Męczenników II wojny światowej, zapalimy znicze, złożymy kwiaty i modlić się będziemy za tych, którzy oddali życie za Ojczyznę, za  zmarłych z naszych rodzin, których groby są daleko i za tych, których miejsc mogił nie znamy. Zapraszamy wszystkich do modlitwy za zmarłych

3        W oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, tj. od 1 – 8 listopada, każdy kto jest w stanie łaski uświęcającej, przyjmie komunię św., nawiedzi cmentarz lub kościół, w czasie nawiedzania odmówi OJCZE NASZ … oraz WIERZĘ W BOGA …oraz pomodli się za zmarłych może uzyskać odpust zupełny, który może ofiarować za dusze w czyśćcu. Korzystajmy ze skarbca Kościoła.

4        Przez cały listopad w naszej Bazylice modlitwy za zmarłych od godz. 17:30 – 18:00. Wypominki możemy składać w kopertach na tacę, w zakrystii lub w biurze parafialnym. W intencji zmarłych polecanych naszym modlitwom w wypominkach oprócz modlitw listopadowych, przez cały rok odprawiamy Mszę św. w każdy drugi wtorek miesiąca o godz. 18:00 i modlimy się we wszystkie niedziele i święta 15 minut przed sumą.. Zapraszamy do uczestnictwa.

5        Dziś po Mszy św. o godz. 18:oo rozpoczynamy Jerycho modlitewne pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Jerycho trwać będzie do 4 listopada do godz. 19:00,  zakończenie apelem jasnogórskim.