Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-31.10.2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI  NIEDZIELĘ ROKU -  31.10.2021 r.

1        Chrystus niezmiennie naucza, że najważniejszym przykazaniem jest przykazanie miłości Boga i bliźniego. Wszystkie nakazy i zakazy mają sens tylko wtedy, gdy są praktykowane  w świetle przykazania miłości. Człowiek praktykując to przykazanie próbuje naśladować miłość Boga.

2         Jutro uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej Bazylice według porządku niedzielnego z wyjątkiem, nie będzie Mszy św. o godz. 13:30.

3        W dniu 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Zachęcamy do modlitwy w intencji zmarłych i  zadbania o ich groby.

4        Na ławkach są rozłożone karty na wypominki, które wraz z ofiarami składamy na tacę, w zakrystii i biurze parafialnym. Wypominki w naszej Bazylice będą przez cały listopad o godz. 17:30, oraz w niedzielę i święta 15 minut przed sumą. Przez cały rok w II wtorek miesiąca sprawowana jest Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

5        Jerycho modlitewne trwać będzie od 1. do 4. listopada w godz. od 7:00 – 21:00, rozpoczęcie 1.11. o godz. 19;00,  zakończenie Apelem Jasnogórskim.

6        W pierwszy czwartek Msza św. w intencji powołań do służby w Kościele o godz. 18:00.

7        W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo oraz od 15:oo – 19:oo. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w piątek o godz. 15:00, po Mszy św. wspólna modlitwa.

8        Ks. proboszcz chorych odwiedzi w najbliższy piątek.

9        W pierwszą sobotę kapłani odwiedzą chorych od godz. 9:00. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski w pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 18:oo.

10    Modlitwa różańcowa w naszej Bazylice pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

11    Msza św. Kół Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 15:oo. Po Mszy św. wymiana tajemnic różańcowych w Bazylice.

12    W zakrystii można nabywać pamiątkowe medale z III rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski i beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego,  okolicznościowe znaczki  oraz karty pocztowe.

13    W tym tygodniu w liturgii wspominamy w czwartek – św. Karola Boromeusza, biskupa.

14    Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w najbliższą środę, 3 listopada. Spotkanie będzie się w dwóch turach, o  godz. 16 i 17. Proszę, aby rodzice wybrali dogodną godzinę.

15    W przyszłą niedzielę, 7 listopada po Mszy o 10:30 zapraszamy chłopców klas 7 i 8 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania na spotkanie formacyjne. Obecność na katechezach jest kluczowa w przygotowaniu do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

16    Za ofiary składane na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne, na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

17    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

18    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.